Kam o prázdninách?

Image-6

 „Spadla lžička do kafíčka, udělala žbluňk!“ Kde? Přece na Tyršově koupališti ve Dvoře Králové nad Labem, tam kde je blízko penzion Pohoda.

Když se tam o dovolené nebo o prázdninách ubytujete s dětmi nebo třeba i s babičkou a dědou a využijete levné ubytování Dvůr Králové nad Labem, máte na dosah oblíbené turistické cíle v celém Podkrkonoší. Někteří návštěvníci se sem vracejí jako vlaštovky, protože to, co zde můžete vidět, se nedá stihnout za týden ani za dva. Můžete navštívit hrady, zámky, památníky našich osobností, několikery lázně. A je tu úžasná příroda! 

107_dvur

Co se v Podkrkonoší musí vidět?

Rozhodně Kuks. Je jen pár kilometrů jihovýchodně od Dvora Králové nad Labem a je to komplex barokních budov, koncipovaný jako lázně. Ve své době prý předčily i Karlovy Vary. Kuks je krásně opravený, stojí tu barokní sochy ctností a neřestí od Matyáše B. Brauna, nedaleko jeho kamenný betlém.

Pak nelze vynechat Perlu Podkrkonoší – hrad Pecku, který kdysi vlastnil Kryštof Harant z Polžic. Ze svého ubytování Dvůr Králové nad Labem tam namíříte severozápadním směrem. Lázně Bělohrad nebo Velichovky jsou už pak kousek.

Z ubytování Dvůr Králové dojedete východním směrem do kraje Boženy Němcové, vynechat nemůžete Babiččino údolí ani pevnost Josefov v Jaroměři.

A tam už je blízko vodní nádrž Rozkoš a oblíbená dětská „potápěcí hra na lžičku v kafíčku“ může zase přijít ke slovu.

Máte chuť dýchat horský vzduch?

Krkonoše se Sněžkou jsou vám k dispozici, stejně jako Adršpašsko-teplické skály a pozoruhodné skalní město. To už budete blízko Broumova – a nenavštívit Broumovský klášter, to by byla opravdu škoda.

A ještě něco pro gurmány?

Tak to není problém, pohostinství je tu všude opravdu na úrovni. Zajedete-li si do Hořic, mají tam ty dobré hořické trubičky, v Miletíně pečou perníkové „modlitbičky“, v Bílé Třemešné můžete soutěžit o nejlepší kotlíkový guláš a na Kuksu mají galerii vín!

Napsat komentář