Kam vyrazit na lyže

boy-g63724da90_1280

Pokud patříte mezi vášnivé příznivce zimních sportů, zajisté můžete potvrdit, že české podmínky pro lyžování jsou zcela nedostatečné a poskytují vyžití pouze rekreačním lyžařům. Chcete-li ale zažít něco víc a užívat si dlouhé, ničím nerušené sjezdy s nezaměnitelným výhledem na horské hřebeny, pak byste se měli poohlédnout po dovolené v Alpách.

Možností je spousta

Alpy jsou velice rozsáhlé pohoří, jeho vrcholky můžete nalézt v Itálii, Švýcarsku, Rakousku či Francii. Každá z těchto zemí je něčím specifická a nabízí zcela odlišný horský zážitek. Věřte, že pobyty v Alpách stojí zato.

Rakousko

Rakouské alpy jsou ideální především díky své poloze, která je z české republiky lehce dosažitelná. Nejbližší střediska jsou od našich hranic vzdálená přibližně 300 km. Další výhodou lyžování v Rakousku je i velké množství kvalitních lyžařských škol, které dělá lyžování v alpách dostupné i pro začátečníky. Velkým bonusem je i možnost celoročního lyžování na ledovcích.

Itálie

Největší předností italských Alp je bezesporu jejich cenová dostupnost. V některých střediscích je možné prožít dovolenou za stejnou cenu jako v Čechách. Také nabízejí stálejší povětrnostní podmínky s průměrnou teplotou okolo 0 °C. Itálie je taktéž ideální volbou pro všechny milovníky sluníčka, neboť disponuje průměrně 300 slunečnými dny v roce.

Francie

Ideálním skloubením předností Itálie i Rakouska je pak návštěva Alp francouzských, které nabízejí nejlepší poměr kvality ubytování, délky sjezdovek a vzdálenosti od České republiky. Lyžování ve Francii nabízejí opravdu různorodé a specifické vyžití. Francouzské sjezdovky se pyšní délkami až 20 km, převýšením téměř 2800 m, nebo 200 m dlouhým tunelem vedoucím skrze ledovec. V neposlední řadě můžete navštívit i nejvyšší horu Evropy Mont Blanc, který se pyšní výškou 4 807 m.

Dovolená snadno a rychle

Naplánovat zahraniční dovolenou stojí spoustu času a úsilí, chcete-li se těmto strastem vyhnout, doporučujeme obrátit se na některou ze zavedených cestovních kanceláří. Například společnost SMART travel, která se zaměřuje primárně na organizaci aktivních dovolených, vám nabízí široký výběr zájezdů do všech víše jmenovaných destinací. Máteli však v sobě srdce dobrodruha a chcete zažít něco extra, můžete se na společnost obrátit s vlastními požadavky na místo, čas i délku dovolené a ona vám pomůže naplánovat cestu přesně podle vašich představ.

Napsat komentář