Kde si užít lyžování v Beskydech

Ski-Bílá-755x340

Rádi byste vyrazili na lyže a nehodláte za svou kratochvíli utrácet horentní sumy? Pokud ano, v každém případě se vyplatí poohlédnout se po některém tuzemském zimním středisku. Výbornou volbou jsou Beskydy. Kopce nacházející se částečně ve Zlínském a částečně v Moravskoslezském kraji skýtají vynikající možnosti pro pěstování všech zimních sportů. My se soustředíme na několik středisek, která stojí za to navštívit.

Bílá je ideální i pro pokročilejší

Výbornou volbou je bezesporu obec Bílá. Ta se nachází nedaleko hranic se Slovenskem a dostat se sem dá jak směrem od Ostravy, tak i od Rožnova pod Radhoštěm. Obec leží v malebném údolí. Sjezdovky jsou situovány u hotelu Bauer. Právě z něj vyrazíte buď na severní, nebo jižní stranu. Vybrat si tudíž můžete kratší sjezdovku s kotvovým vlekem a druhou s velkou čtyřsedačkou. Záleží jen na vás. Vyrazit byste ale měli přes týden. O víkendu je zde obrovské množství lidí.

23464907675_fd04da9d2f_b

Romantické Pustevny

Jestliže si chcete užívat zábavy v tradičnějším středisku, pak volte Pustevny. Pravda je ovšem taková, že se zde nachází starší dvojsedačka a lyžařské vleky. Sjezdovky jsou tady propojené a vedou až do Trojanovic, respektive nad tuto obec. Nachází se zde skvělé trasy pro běžkaře. Zejména horské túra na Martiňák je vynikající. Vyrazit můžete ale i knížecí cestou dolů do Trojanovic. Výlet k Radegastu nebo až na Radhošť je naprosto pohodový a plný zážitků.

A jiná střediska?

Z ostatních zimních center jmenujme ještě například lyžařské centrum ve Sachově Studánce před Bílou. Dvojsedačková lanovka se nachází také na Rališce. Další svahy najdeme i na hranicích se Slovenskem na Bumbálce. Ať už hodláte vyrazit kamkoli, můžete se inspirovat v online magazínu Svět cestovatele. Najdete zde mimo jiné i články o zahraničních destinacích a letních dovolených.

Napsat komentář