Zajeďte si o víkendu do blízkých slovenských lázní Rajecké Teplice. Neseďte doma!

Ubytování Rajecké Teplice
Ubytování Rajecké Teplice

Blíží se víkend a nemáte prozatím nic naplánováno? V tom případě pro Vás máme tip – blízké slovenské lázně Rajecké Teplice. Leží jen pár kilometrů od českých hranic. Mají termální prameny a těží i vlastní rašelinu, kterou používají při masážích a obkladech. Nabízejí mnoho vnitřních i venkovních termálních bazénů, mnoho typů saun i fitness. V neposlední řadě vás uchvátí i nedotčená slovenská příroda, která obklopuje toto malebné slovenské lázeňské městečko. Jelikož se jedná o menší lázně, tak jsou i ceny nižší a víkendová dovolená vás vyjde velmi levně.

Kde se nacházejí Rajecké Teplice

Rajecké Teplice se nacházejí na Slovensku. Asi 60 minut jízdy od českých hranic. Můžete dokonce využít i slovenské dálnice D1, takže Vaše cesta bude pohodlná a rychlá. Slovenská dálniční známka stojí 10 Euro (250 Kč) na 10 dní a lze ji koupit na každé benzínce či hraničním přechodu. Do lázní se ovšem dá dojet i bez použití dálnice, ale v tom případě cesta trvá přibližně 90 minut.

Kompletní informace o cestě naleznete na odkazech níže – klikněte na jeden z hotelů.

Kolik mě víkend bude stát

Pokud sečteme ubytování, dopravu a stravu, tak víkend pro 2 osoby v Rajeckých Teplicích vás vyjde na přibližně 6 000 Kč. Tedy relativně levně. Samozřejmě si můžete připlatit za luxusnější pokoje či si dokoupit lázeňské wellness balíčky, které nabízejí speciální masáže, lázeňské a wellness procedury.

Co Vám mohou nabídnout – Koupání a Wellness

Jedná se o termální lázně, což znamená, že mají vlastní termální prameny. Díky tomu mohou nabídnout koupání po celý rok jak ve vnitřních, tak i venkovních bazénech. Rovněž se v blízkém okolí těží rašelina, která je používána při masážích, zábalech, lázeňských kúrách a zkrášlujících procedurách.

V Rajeckých Teplicích se nacházejí dva veliké komplexy – hotel Aphrodite a hotel Diplomat. Doporučujeme Vám, aby jste se ubytovali právě v jednom z nich. Ubytovaní hosté totiž mají vstup zdarma do bazénů, saun a fitness – zkrátka do všech zařízení. Pokud se ubytujete v soukromí nebo v jiném hotelu, tak budete muset stejně do Aphrodite či Diplomatu docházet. A každý den platit vysoké vstupné pro neubytované návštěvníky. Z tohoto důvodu je výhodnější se ubytovat v Aphrodite či Diplomatu, získat veškeré služby zdarma a mít je pod jednou střechou.

Čtyřhvězdičkový Hotel Aphrodite Vám nabízí 2 vnitřní a 4 venkovní termální bazény, které jsou otevřeny po celý rok. V Saunovém světe naleznete 6 druhů saun. Konkrétně Tepidárium, Arabskou, Solní, Bylinkovou, Mentolovou a Finskou saunu. Ve fitness se můžete zúčastnit jednoho z cvičebních programů nebo využít cvičebních pomůcek a posilovacích strojů. V hotelu se rovněž nachází i restaurace a kavárna. Zkrátka kompletní servis pro víkendový pobyt.

Čtyřhvězdičkový Hotel Diplomat má rovněž vnitřní bazén s termální vodou, který je navíc vybaven chrliči vody, masážními tryskami a bublinkovými masážními lavicemi. V Saunovém světě se nachází 3 sauny. Finská, Solní a Bylinková sauna. Ve fitness nalezneme nejen posilovací stroje, ale i oddělení s vířivkou, relaxačním tropickým deštěm a perličkovým vodopádem. V hotelu se rovněž nachází bowling dráhy až pro 16 lidí. A venkovní prosty návštěvníkům nabízejí tenisové kurty. Samozřejmostí je hotelová restaurace, kavárna, sportovní bar (s bowlingem) a noční bar.

Pokud se ubytujete v Aphrodite, tak můžete využívat zařízení jen v Aphrodite. Pokud se naopak ubytujete v Diplomatu, tak můžete využívat pouze lázeňské a wellness zařízenu v Diplomatu. Pokud se ubytujete někde jinde, tak budete muset za koupáním, saunami a fitness docházet do Aphrodite či Diplomatu a platit každý den hodinové vstupné.

Jak si naplánovat wellness víkend na Slovensku

Hotely se vám dokáží postarat o zábavu po celou délku pobytu. Stačí si koupit pobyt na 2 noci (pátek – neděle) a automaticky získáte bezplatné vstupy do všech prostor a zařízení. Můžete se koupat v termálních bazénech, navštěvovat sauny a fitness. Případně si připlatit za masáže, wellness a zkrášlovací procedury či relaxační a odpočinkovou péči.

Podívejte se na dané odkazy. Nacházejí se tam fotografie hotelů, jejich zařízení a vybavení. Rovněž na daných stránkách naleznete i podrobný popis cesty do Rajeckých Teplic. Stačí si tedy vybrat hotel, zarezervovat jej, vytisknout si mapu s popisem cesty a máte naplánovaný a zařízený víkend ve slovenských lázní Rajecké Teplice!

Aktivity v okolí Rajeckých Teplic

Termální lázně Rajecké Teplice se kromě lázeňské a wellness vybavenosti mohou chlubit i malebnou přírodou. Okolí je vhodné jak pro relaxační a romantické procházky do přírody, tak i delší výšlapy a túry. Přímo v městečku si lze i zapůjčit horská kola a poznat blízké okolí z jeho sedla. Či navštívit místní ranč a poznat jej ze sedla koňského. V okolí je několik velikých a zachovalých zřícenin hradu, které zaujmou především rodiny s dětmi. Přímo v Rajeckých Teplicích je Labutí jezírko, projížďka na šlapadle by naopak mohla zaujmout zamilované páry. Manželské páry si užijí relaxační víkend bez shonu v plně vybavených lázních. Skupinky žen a kamarádky naopak mohou vyzkoušet zkrášlovací wellness procedury, navštívit lázeňskou pedikúru a manikúru či kosmetický salon.

Žádnou z těchto aktivit nemusíte dopředu plánovat ani si ji rezervovat. Stačí si zarezervovat hotel – viz odkazy výše. Čímž automaticky získáte přístup do termálních bazénů, saun a fitness. A přímo na místě si dle nálady a počasí můžete víkend zpestřit vyjížďkou na kole, procházkou, wellness procedurou, masáží, návštěvou kavárny nebo výletem do okolí.

Neseďte doma! Naplánujte si na víkend návštěvu Rajeckých Teplic!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *