Zajeďte si o víkendu do blízkých slovenských lázní Rajecké Teplice. Neseďte doma!

Ubytování Rajecké Teplice
Ubytování Rajecké Teplice

Blíží se víkend a nemáte prozatím nic naplánováno? V tom případě pro Vás máme tip – blízké slovenské lázně Rajecké Teplice. Leží jen pár kilometrů od českých hranic. Mají termální prameny a těží i vlastní rašelinu, kterou používají při masážích a obkladech. Nabízejí mnoho vnitřních i venkovních termálních bazénů, mnoho typů saun i fitness. V neposlední řadě vás uchvátí i nedotčená slovenská příroda, která obklopuje toto malebné slovenské lázeňské městečko. Jelikož se jedná o menší lázně, tak jsou i ceny nižší a víkendová dovolená vás vyjde velmi levně.

Kde se nacházejí Rajecké Teplice

Rajecké Teplice se nacházejí na Slovensku. Asi 60 minut jízdy od českých hranic. Můžete dokonce využít i slovenské dálnice D1, takže Vaše cesta bude pohodlná a rychlá. Slovenská dálniční známka stojí 10 Euro (250 Kč) na 10 dní a lze ji koupit na každé benzínce či hraničním přechodu. Do lázní se ovšem dá dojet i bez použití dálnice, ale v tom případě cesta trvá přibližně 90 minut.

Kompletní informace o cestě naleznete na odkazech níže – klikněte na jeden z hotelů.

Kolik mě víkend bude stát

Pokud sečteme ubytování, dopravu a stravu, tak víkend pro 2 osoby v Rajeckých Teplicích vás vyjde na přibližně 6 000 Kč. Tedy relativně levně. Samozřejmě si můžete připlatit za luxusnější pokoje či si dokoupit lázeňské wellness balíčky, které nabízejí speciální masáže, lázeňské a wellness procedury.

Co Vám mohou nabídnout – Koupání a Wellness

Jedná se o termální lázně, což znamená, že mají vlastní termální prameny. Díky tomu mohou nabídnout koupání po celý rok jak ve vnitřních, tak i venkovních bazénech. Rovněž se v blízkém okolí těží rašelina, která je používána při masážích, zábalech, lázeňských kúrách a zkrášlujících procedurách.

V Rajeckých Teplicích se nacházejí dva veliké komplexy – hotel Aphrodite a hotel Diplomat. Doporučujeme Vám, aby jste se ubytovali právě v jednom z nich. Ubytovaní hosté totiž mají vstup zdarma do bazénů, saun a fitness – zkrátka do všech zařízení. Pokud se ubytujete v soukromí nebo v jiném hotelu, tak budete muset stejně do Aphrodite či Diplomatu docházet. A každý den platit vysoké vstupné pro neubytované návštěvníky. Z tohoto důvodu je výhodnější se ubytovat v Aphrodite či Diplomatu, získat veškeré služby zdarma a mít je pod jednou střechou.

Čtyřhvězdičkový Hotel Aphrodite Vám nabízí 2 vnitřní a 4 venkovní termální bazény, které jsou otevřeny po celý rok. V Saunovém světe naleznete 6 druhů saun. Konkrétně Tepidárium, Arabskou, Solní, Bylinkovou, Mentolovou a Finskou saunu. Ve fitness se můžete zúčastnit jednoho z cvičebních programů nebo využít cvičebních pomůcek a posilovacích strojů. V hotelu se rovněž nachází i restaurace a kavárna. Zkrátka kompletní servis pro víkendový pobyt.

Čtyřhvězdičkový Hotel Diplomat má rovněž vnitřní bazén s termální vodou, který je navíc vybaven chrliči vody, masážními tryskami a bublinkovými masážními lavicemi. V Saunovém světě se nachází 3 sauny. Finská, Solní a Bylinková sauna. Ve fitness nalezneme nejen posilovací stroje, ale i oddělení s vířivkou, relaxačním tropickým deštěm a perličkovým vodopádem. V hotelu se rovněž nachází bowling dráhy až pro 16 lidí. A venkovní prosty návštěvníkům nabízejí tenisové kurty. Samozřejmostí je hotelová restaurace, kavárna, sportovní bar (s bowlingem) a noční bar.

Pokud se ubytujete v Aphrodite, tak můžete využívat zařízení jen v Aphrodite. Pokud se naopak ubytujete v Diplomatu, tak můžete využívat pouze lázeňské a wellness zařízenu v Diplomatu. Pokud se ubytujete někde jinde, tak budete muset za koupáním, saunami a fitness docházet do Aphrodite či Diplomatu a platit každý den hodinové vstupné.

Jak si naplánovat wellness víkend na Slovensku

Hotely se vám dokáží postarat o zábavu po celou délku pobytu. Stačí si koupit pobyt na 2 noci (pátek – neděle) a automaticky získáte bezplatné vstupy do všech prostor a zařízení. Můžete se koupat v termálních bazénech, navštěvovat sauny a fitness. Případně si připlatit za masáže, wellness a zkrášlovací procedury či relaxační a odpočinkovou péči.

Podívejte se na dané odkazy. Nacházejí se tam fotografie hotelů, jejich zařízení a vybavení. Rovněž na daných stránkách naleznete i podrobný popis cesty do Rajeckých Teplic. Stačí si tedy vybrat hotel, zarezervovat jej, vytisknout si mapu s popisem cesty a máte naplánovaný a zařízený víkend ve slovenských lázní Rajecké Teplice!

Aktivity v okolí Rajeckých Teplic

Termální lázně Rajecké Teplice se kromě lázeňské a wellness vybavenosti mohou chlubit i malebnou přírodou. Okolí je vhodné jak pro relaxační a romantické procházky do přírody, tak i delší výšlapy a túry. Přímo v městečku si lze i zapůjčit horská kola a poznat blízké okolí z jeho sedla. Či navštívit místní ranč a poznat jej ze sedla koňského. V okolí je několik velikých a zachovalých zřícenin hradu, které zaujmou především rodiny s dětmi. Přímo v Rajeckých Teplicích je Labutí jezírko, projížďka na šlapadle by naopak mohla zaujmout zamilované páry. Manželské páry si užijí relaxační víkend bez shonu v plně vybavených lázních. Skupinky žen a kamarádky naopak mohou vyzkoušet zkrášlovací wellness procedury, navštívit lázeňskou pedikúru a manikúru či kosmetický salon.

Žádnou z těchto aktivit nemusíte dopředu plánovat ani si ji rezervovat. Stačí si zarezervovat hotel – viz odkazy výše. Čímž automaticky získáte přístup do termálních bazénů, saun a fitness. A přímo na místě si dle nálady a počasí můžete víkend zpestřit vyjížďkou na kole, procházkou, wellness procedurou, masáží, návštěvou kavárny nebo výletem do okolí.

Neseďte doma! Naplánujte si na víkend návštěvu Rajeckých Teplic!

Napsat komentář