Když si jednou zamilujete běžecké lyžování, už vás od něj nic neodradí

23464907675_fd04da9d2f_b

Vybavuji si, že jako dítě mě rodiče poprvé seznámili s lyžemi v mých třech letech. Byla to umělohmotná široká prkénka s vázáním na sněhulky, do ruky mi vrazili hůlčičky a šlapali jsme na nedalekou, tenkrát ještě alespoň občas zasněženou louku s mírným kopečkem. Jako malou mě běžkování bavilo, byla to legrace. Potom přišlo období, kdy už ode mě rodiče čekali výkonnostní posun, jenže já jim nestačila. Lyže buď podkluzovaly, nebo se na ně lepil sníh a já z překrásné zasněžené krajiny neměla zhola nic.

Postupem času jsem si ale pořídila lepší vybavení a také vosky a běžecké lyžování mě opět nadchlo. Jediná potíž je, že už ani na Vysočině většinou není dostatek sněhu, takže se na běžky dostanu tak maximálně dvakrát za zimu, kdy s manželem pravidelně vyrážíme na hory, abychom si užili nejen sjezdové, ale i běžecké lyžování. Pravidelně proto sledujeme novinky, zejména předpověď počasí, se kterou se skutečně vyplatí seznámit před odjezdem, aby si člověk u nás vůbec zaběžkoval.

Protože mě běžecké lyžování zajímá, i když jsem pouhým rekreačním lyžařem, sleduji pravidelně internetový portál Běžky.net, kde se lze dočíst zajímavé informace z prostředí běžeckého lyžování. Jsou zde k dispozici aktuální informace o množství sněhu v různých lokalitách, dočtete se zde o předpovědi počasí, můžete se inspirovat, kam jet na hory a kde se dobře ubytovat. S výběrem zimní dovolené vám jistě pomůže také atlas běžeckých tras. Pro všechny, kteří shánějí vybavení na běžecké lyžování, je k dispozici katalog běžek, testy běžeckých lyží a recenze vybavení na běžky. Nepotrpíte-li si na nové vybavení, můžete zabrousit také do bazaru. Různé informace, články a rozhovory se zajímavými lidmi z prostředí běžeckého lyžování vám nabídne rovněž časopis NORDIC nově pod vedením šéfredaktorky Adély Boudíkové.

Napsat komentář