Plánujete navštívit Řecko? Víme, kde nebudete zklamáni

tavern-1362960_1280

Pokud je vaším cílem dovolené Řecko, máte na výběr celou řadu míst, která za to rozhodně stojí. Kdo cestuje poprvé, tomu se určitě budou hodit naše rady spojené s tím, které oblasti patří mezi skutečně nejlepší. První rada je jasná. Vycestujte na malebnou Krétu a rozhodně nebudete litovat. Z jakého důvodu? Tento ostrov totiž zaujme už svou polohou, jelikož je nejjižnější řeckým ostrovem. To samo o sobě slibuje příjemné počasí. Zklamáni však nebudou ani milovníci aktivní dovolené, kteří mohou poznávat:

  • Hornatý terén ostrova
  • Stopy starověkých civilizací
  • Unikátní faunu a flóru

greece-848987_1280

Druhým lákadlem je další klasika

Pokud tento ostrov nezvolíte, můžete zkusit i náš druhý tip, který zaručeně nezklame ani náročného cestovatele. A to proto, že je nazýván jako ostrov věčného slunce. Už toto jasně napovídá, že právě dovolená na ostrově Rhodos bude spojena s nádherným počasím. Skvělá volba pro milovníky odpočinku a opalování. Zapomínat však nesmíme ani na řadu antických staveb, nebo i fakt, že právě zde stál v minulosti jeden z divů světa. Potěší i dlouhé písčité pláže, stejně jako řada aktivit, které rozhodně zaujmou každého milovníka zábavy. Zkrátka a jednoduše, pro milovníka klasické dovolené je tento ostrov doslova povinností.

Máte raději soukromí?

Výše uvedené ostrovy jsou těmi většími, které se v Řecku nacházejí. Pokud máte raději příjemný klid, zkuste ostrov Kos, který je plný menších pláží a malebných vesniček. Zde poznáte místní obyvatele, zvyky i jídlo, stejně jako tu můžete nakoupit třeba parádní dárek pro ženu. Místních suvenýrů je k dispozici celá řada. I když se jedná o klidnější lokalitu, rozhodně nebudete ochuzeni ani o řadu obchodů, různých menších trhů, stejně jako oblíbené menší restaurace a kavárny, kde lze během dne, ale i večera posedět. Na své si však přijdou i milovníci památek, jelikož symbolem pro tento ostrov je řád Rhodských rytířů.

Napsat komentář