Korekce jizev účinnou a neinvazivní metodou – navraťte své pokožce původní barevný tón a nechte nevzhledný kožní defekt nadobro zmizet

sea-2595550_1280

Trápí Vás jizvy po úrazech či operacích? Měli jste v dospívání akné, po kterém Vám zůstaly hluboké jizvičky po celém obličeji? Trpíte nemocí vitiligo, v důsledku které je Vaše pokožka na určitých částech těla bez pigmentu? Korekce jizev i dalších kožních defektů je moderní a zcela neinvazivní lékařskou metodou. Těší se velkému úspěchu u žen i mužů všech věkových kategorií. Přesvědčte se v článku o výhodách dané metody a zjistěte, na co všechno je nutné se před zákrokem připravit.

Případy, kdy je korekce jizev pomocí pigmentů nezbytná

 • Vyhlazení jizev, které vznikly jako důsledek popálení či úrazu.
 • Kamufláž jizev po chirurgických i plastických operacích a odstranění nádorů.
 • Zamaskování kožních defektů typu strie, vitiligo a pigmentové skvrny .

Před tím, než se pro zákrok rozhodnete, berte na vědomí, že ne každá jizva může být touto moderní technikou odstraněna. Tato skutečnost bude posouzena v rámci úvodní konzultace předcházející samotné proceduře.

Tip: Podívejte se na způsoby odstranění strií.

Ptáte se, jak celý zákrok proběhne?

V rámci kamufláže kožních defektů Vám bude do horní vrstvy kůže vpraven pigment, který svou barvou plně odpovídá barevnému tónu Vaší pokožky, jejímu typu a momentální stavu. Pigment je vybrán i s ohledem na Váš věk a místo aplikace. Používají se barvy, které byly k těmto účelům přímo vyvinuty, proto se nemusíte obávat vedlejších účinků a alergické reakce.

Jednotlivé fáze zákroku

 1. Fáze – Specialista důkladně prozkoumá danou oblast a určí, jestli můžete zákrok podstoupit. Společně podepíšete potřebné dokumenty a sdělíte Vaše očekávání.
 2. Fáze – S ohledem na Vaše přání a zkušenosti daného specialisty se vybere pigment, který nejlépe vyhovuje pro daný zákrok.
 3. Fáze – Na celou oblast aplikace se nanesou lokální anestetika ve formě krému. Nemusíte se obávat jehel.
 4. Fáze – Samotná aplikace jejíž délka se odvíjí od velikosti místa vyžadující korekci.
 5. Fáze – Předání doporučení k následné péči.

Přehled hlavních benefitů dané techniky

 • Díky použitým lokálním anestetikům je zákrok zcela bezbolestný.
 • Procedura je velmi rychlá. V závislosti na místě aplikace trvá přibližně 75 minut a více.
 • Zákrok přinese dlouhotrvající efekt na tři a více let.
 • Období rehabilitace trvá jen pár dnů a následná omezení jsou minimální.

Vaše vhodná příprava na zákrok může přispět ke snazší aplikaci, rychlejšímu hojení a uspokojivému výsledku

Je nutné, abyste minimálně 2 týdny před zákrokem vysadili antibiotika. V opačném případě by mohlo dojít k situaci, že Vaše tělo vpravený pigment nepřijme. Stejně důležité je neužívat léky, které ředí krev.

Alespoň 3 dny před procedurou se neopalujte a vyhněte se i návštěvě solária. Pokud by byla Vaše pokožka spálená, nebo měla příliš tmavý odstín, specialista by nebyl schopen vybrat vhodný pigment.

Dejte si také pozor na kosmetiku, kterou používáte a na to, co konzumujete. Nejméně 24 hodin před návštěvou estetické kliniky se vyhněte příliš těžkým a kořeněným jídlům. Nepijte alkoholické, energické a jinak stimulační nápoje. Vyhněte se růstovým sérům na obočí a jakékoliv pečující kosmetice. Všechny popsané faktory vedou opět k nežádoucímu ředění krve.

Tip: Pokud máte čerstvou jizvu, zkuste ji pravidelně masírovat.

Nezapomeňte, že stejně nezbytná jako příprava je také Vaše důkladná péče po zákroku, která až z 50 % ovlivňuje výsledný efekt. Proces hojení, v rámci kterého se mohou vytvořit stroupky, trvá zhruba 7 – 10 dnů. Na stroupky zbytečně nesahejte, neslupujte je a nesnažte se ani žádným jiným způsobem urychlit proces hojení. Na oblast kamufláže nepoužívejte po celou dobu hojení žádná líčidla ani pečující kosmetiku. Jediným přípustným produktem je speciální přípravek, který byste dostali přímo od specialisty ihned po proceduře.

Máte zkušenosti i s jinou neinvazivní lékařskou metodou odstranění jizev a jiných kožních defektů?

Napsat komentář