Na cestě za dobrodružstvím s dámskou kabelkou

girls-4887766_1280

Dneska si budeme povídat o každodenní společnici většiny z nás – dámské kabelce. A asi už tušíte, že kdybych ke svým doporučením nedodala některý za svých zážitků, nebyla bych se svým psaným projevem zcela spokojená. Na úvod Vás nicméně inspiruji krátkým zamyšlením. Budu přemýšlet s Vámi. Kolik kabelek máte? Kolik pravidelně nosíte? A proč se zrovna tyto kabelky hřejí na výsluní Vaší přízně? Pokud nevíte, zkuste se inspirovat stručnou historií. 

Co všechno je v mé dámské kabelce?

Kabelek nemám moc. Jsem totiž v jejich otázce poměrně konzistentní. Zůstávám u stejných typů a barev dlouhou dobu, zkrátka proto, že si mohu být jistá, že je bez problémů sladím s většinou šatníku. Profituji z toho, že za svých kariérních let jsem vložila větší objem peněz do dvou tašek, které nosím do teď. 

Jedna z mých nerozlučných přítelkyň je černá, jedna tmavě hnědá, ani jedna není vyztužená (nemám ráda, když se tašku snažím vyplnit větším objemem, než na který je dimenzována a nejde mi to jen kvůli výztuži tašky) a bez problému pojmou slovník, učebnici, materiály připravené pro skupinu 15 studentů, a navíc ještě malý nákup na následující den. Nehovořím o ženských nezbytnostech, které ji jistě dovedete představit – peněženka, kterou jsem pořídila na Larond, malá kosmetická taštička, trošku hygienických potřeb, parfém… Zapomínám na něco?

Laciných kabelek jsem si užila až až

Sice jsem se dobrovolně ocitla v jiné finanční situaci, a doposud jsem nebyla nucena novou kabelku kupovat, i tak bych Vám ale doporučila nezdráhat se zaplatit za kvalitu a profitovat z ní. Pravděpodobně to tak udělám znovu. Nepotřebujete přece, aby se vám popruh utrhl během toho, co vláčíte domů nákup. 

Za svých studentských let jsem se levných tašek nanosila až až. Bohužel mají tendenci podléhat poškozením v čase nejméně vhodném. Pokud jste navíc stejně opatrné na peníze jako já, může se Vám pak stát, že měsíc budete nosit potrhanou tašku, než se odhodláte ke koupi nové.  

Dnešní porce zážitků

Ještě Vám dlužím vysvětlení nadpisu a zážitek. Nebojte, dočkáte se. V době, kdy jsem se vrátila z Anglie, jsem byla naprosto nabitá novými životními zkušenostmi, připadala jsem si naprosto samostatně, zodpovědně, dospěle a byla jsem plná touhy cestovat. Vrácení zpět bylo i tak komplikované. Pokud se rozhodnete strávit určitou dobu v zahraničí, měli byste počítat s tím, že pokud nebudete nutně každý den žhavit Skypovou linku ve směru domov a přátelé, nepodaří se Vám udržet sociální vazby na stejné úrovni, jako před odjezdem. 

Jaká byla tedy moje radost, když jsem po cestě z obchodu potkala na zastávce svoji kamarádku, která na gymnáziu chodívala do vedlejší třídy. Na zádech měla batoh, na nohou turistické boty a chystala se stopovat po Polsku. Slovo dalo slovo, já měla prázdniny, ona měla po rozchodu. Na nádraží jsem jela s ní, koupila jsem jízdenku a během 10 dní absolvovala okruh Krakov – Varšava – Wroclav. 

Jak jsem to zvládla? Nebyly to žádné velké turistické výšlapy, spíš procházky po městě. A měla jsem svoji velkou kabelku. Sbalit jsem se do ní mohla a potřebné věci, které mě na původní výpravu do obchodu nenapadlo ani v nejmenším balit, nebylo problém sehnat v jakémkoli supermarketu. 

S tou dívkou jsem pak procestovala ještě mnoho dalších míst a pokud se jednalo o kratší městské výlety, vždycky jsem měla u sebe svoji velkou tašku, do níž jsem nikdy neměla problém se sbalit se vším všudy. Pokud by to ale byla tato taška s přidanou hodnotou navíc, cestovalo by se mi snad ještě lépe, nehledě na tento hi-tech skvost. 

Dokážete si představit cestování s kabelkou?

 

Napsat komentář