Na hory do zahraničí se třemi typy pojistek! Proč?

ocestovani-eu_online_ergo_cz_nahledovy

Zimní sezóna za chvilku vypukne ve většině alpských středisek. Už se nemůžete dočkat, až nazujete lyže, nasednete na lanovku, vyrazíte vstříc prosluněnému dni a budete si plnými doušky užívat jízdu po perfektně upravených svazích? Aby se idylka během několika minut neproměnila v horor s fatálními následky, přečtěte si následujících několik řádků. Dozvíte se, jak se na lyžování v horách řádně pojistit, abyste byli kryti při každém problému.

Klasická pojistka je nutný základ

Nikdy vám ve výbavě nesmí chybět klasické cestovní pojištění na hory. Jeho účelem je krýt léčebné výlohy. Vztahuje se na závažné operace, ale i na ošetření u zubaře apod. Z pojistky se hradí i převoz do nemocnice, práce horské služby a kupujete si také kompenzaci platu za každý den strávený v nemocnici, hrazení nákladů na pobyt druhé osoby v nemocnici apod. Přesný rozsah krytí definují VPP k cestovnímu pojištění, důkladně si je přečtěte. Kvalitu můžete snadno poznat i podle výše limitů, musí být vysoké 5 000 000 Kč. S nižšími riskujete, že budete muset doplácet.

ocestovani-eu_online_ergo_cz_01

Doplňková ochrana

Jen málokdy je součástí cestovní pojistky úrazové pojištění. Lyžování je ve své podstatě dost rizikový sport. Stačí jen chvilka nepozornosti a máte zlomenou ruku, vymknuté koleno, pohmožděná záda… Když si na cestu zabalíte i úrazovou pojistku, vždy dostanete „bolestné“. Výhodná je cena pojištění do zahraničí i s pojištěním úrazu u Ergo pojišťovny.

ocestovani-eu_online_ergo_cz_02

Myslete na ostatní

Na alpských svazích je vysoká koncentrace lyžařů, ke srážce mnohdy není daleko. Jsou evidovány tisíce případů ročně, kdy během srážky dojde ke zranění či poničení výbavy. Lehce se to může stát i vám, že se na chvilku přestanete soustředit a stanete se viníkem srážky. Poškozená osoby po vás může vymáhat i miliony korun. V Rakousku například řeší spory soudní cestou bez možnosti odvolání přímo na místě. Abyste neodjížděli s vysokým dluhem, zaplaťte si pojištění odpovědnosti (více o něm zde).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *