Na Krétu za památkami dob dávno minulých i relaxací na božských plážích!

Patříte-li mezi milovníky romantických chvílí, pozorování zapadajícího slunce na pláži, historických šperků i ojedinělé přírody, musíte se vydat letos na Krétu. K tomu si užijete ochutnávku gastronomických specialit, vodní sporty i luxus nočních podniků.

Pokud vás nic z toho neoslovilo, bylo by to divné. Dovolená v Řecku je totiž v každým coulem nezapomenutelná. Jakmile se ocitnete na Krétě, tak poznáte, že máte k dispozici tolik aktivit a příležitostí pro poznávání, až vám z toho půjde hlava kolem. Nakonec zjistíte, že se sem musíte zase vrátit!

Ostrov bohů

Kréta je největším řeckým ostrovem a leží ve Středozemním moři. Podle starých pamětí je to místo zrození starořeckého vládce bohů Dia. Na své si zde přijdou nejen lidé prahnoucí po poznání historie. Rekreace na Krétě je oblíbená i turisticky, protože se jedná o hornatou destinaci omývanou mnoha ostrůvky. Zdejší počasí je ryze středomořské, a proto ideální pro relaxaci v rytmu spokojenosti. Poznávací zájezd Kréta vás však upoutá především lenošením na oblázkových kobercích, z nichž budete mít výhled na dramatická skaliska a útesy. O romantiku zde není nouze. Dovolená Kréta je nepřekonatelná! O přírodních krásách ani nemluvě, protože se budete toulat přes jeskyně, louky i palmové háje, které nabídnou úkryt před ostrým sluníčkem. Určitě se podívejte do jeskyně Idaion Antron, kde prý žil jako dítě samotný Zeus.

Historie jako na dlani

Někdo zvolí zájezd na Krétu pro koupání a sportovní zážitky, k nimž patří potápění, koupání, rybaření, fitness či cyklistika po horách. Jiný neodolá vůni prastarých památek, které jsou doslova na každém kroku. Vaše kroky povedou do hlavního města Heraklion, kde spatříte benátský přístav i pevnost Koules či Archeologické muzeum Heraklion. Nadchne vás pohled na nejdelší soutěsku na světě Samaria a obrovský palác Knósoss upoutá 1400 místnostmi.

Napsat komentář