Ostrov Ischia v jižní Itálii a jeho památky

italy-748407_1280

Když dovolená u moře, tak určitě ostrov Ischia, který se nachází v jižní části Itálie, blízko známého města Neapol, které je ideálním místem, kde vaše dovolená bude plná památek, kultury, ale i třeba koupání, opalování a potápění se. Ostrov Ischia je plný romantických zákoutí, zátočin a opuštěných pláží, které jsou vhodné především pro příznivce klidu a odpočinku z přeplněných pláží.

Zájezd na ostrov Ischia může být i krásným výletem za nejrůznějšími historickými památkami, zejména Aragornským hradem, který byl postaven na skále poblíž ostrova a který byl v minulosti spojený s pevninou jen dřevěným mostem, který dnes nahradil most kamenný. Na tomto mostě je krásná promenáda plná stánku s občerstvením a stánků s upomínkovými předměty, bez kterých se z dovolené neodjíždí. Tento hrad můžete navštívit v městečku Ischia Porto a je určitě tou nejnavštěvovanější památkou ostrova Ischia.

Ostrov Ischia je členěn do šesti oblastí – Ischia Porto, Forio, Casamicciola Terme, Succhivo, Lacco Ameno a Barano a v každé z této oblasti najdete apartmány a hotely. Pokud pojedete bez CK, tak doporučujeme booking.com – zde naleznete skvělý přehled ubytování.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *