Permanentní obočí je hitem současnosti, nejen pro ženy, které řeší světlé a chybějící obočí, ale také pro ty, které chtějí ušetřit čas líčením. Ne vždycky je to ovšem tak jednoduché. Jaká je cena za slíbenou dokonalou krásu a jaké možnosti permanentního make-upu máme?
Proč si ženy zamilovaly permanentní obočí
Každá žena touží po tom probudit se ráno a vypadat přitom ležérně nedbale jako Julia Roberts v Pretty Woman. Realita ovšem bývá jiná a než na sebe hodíme trochu make-upu, většinou se zrcadlu vyhýbáme. Permanentní make-up sice nedokáže zázraky, ale umí podtrhnout naši krásu a tím nám dost zvednout sebevědomí.
Obočí je nejžádanější částí, kterou si ženy u make-up artistek nechávají vytetovat. Má to své dobré opodstatnění. Díky výraznému obočí vyniknou rysy tváře, rozjasní se oči, zvýrazní je jejich tvar a barva. A my vypadáme upravené a mladší. A to i po ránu, ještě předtím než se nalíčíme. A sen o dokonalé Pretty Woman u snídaně je zase kousek blíž.
Když už nás nebaví stát před zrcadlem
Opravdu permanentní obočí šetří čas? Záleží na tom, jak moc jsme zvyklé se líčit. Nicméně ženy, které si musí obočí dobarvovat, určitě dají zapravdu, že to bývá dost otrava. Ať už si obočí líčí samy doma každý den, nebo jednou za měsíc jdou na barvení ke kosmetičce.
Permanentní obočí je elegantní způsob, jak se tomu vyhnout. Pokud nepotřebujeme nanášet další make-up, vytetované obočí nám dokonce postačí na to, aby naše tvář vypadala upravená a připravená na pohledy okolí.
Můžeme si dopřát naprosto přirozený vzhled
To, že jde o tetování obočí, neznamená, že to bude vypadat nepřirozeně a každý to na naší tváři pozná. Naopak metody permanentního obočí jsou tak dokonalé, že si nikdo nemusí všimnout, že nejde o naše přirozené obočí. Musíme ovšem volit správné studio a zkušenou artistku, která si bude vědět rady.
Jednou z technik permanentního obočí je pudrová metoda, která vytváří efekt stínovaného obočí. Pokud si domalováváme obočí tužkou a stíny, pak bude tato metoda pro nás nejlepší, protože nám dodá stejný výsledek. Jen ho na konci dne nesmyjeme odličovadlem.
Druhá metoda se nazývá microblading, neboli vláskování. Z názvu můžeme odvodit, že během tohoto procesu se nám každý chloupek tetuje zvlášť. Nevzniká tedy jednotná barevná plocha, ale vytváří se 3D efekt obočí. Tento druh vytetovaného obočí si oblíbily ženy, které chtějí zachovat zcela přirozený vzhled svému řídkému nebo světlému obočí.
Cena, kterou za to zaplatíme
Má permanentní obočí nějaký háček, nebo je to opravdu tak dokonale snadné? Zaprvé musíme narovinu říct, že tento zákrok stojí několik tisíc. Jde ovšem o investici do nás samých a mnohdy nám to zachrání zdravé sebevědomí, které jinak může dost trpět. Vytetované obočí vydrží přibližně dva roky, poté se pigment začíná vytrácet. Specialistky doporučují obnovení mezi třetím a pátým rokem.
Druhou investicí je náš čas. Nejde sice o náročný zákrok, ale je třeba absolvovat konzultaci a následnou korekci. Nejvíc nás může zatížit doba hojení. Jak snadno se bude obočí hojit, záleží individuálně na našem metabolismu. Trvá většinou deset dní a je nutné si během této doby dát pozor na namáčení a škrábání obočí. Mohlo by to poničit výsledek.
Pokud se svěříme dobré artistce, žádné komplikace nám nehrozí. Stojí za to vyhledat si o studiu reference a dobře se o něm informovat. Nezkušené artistky by mohly obočí vytetovat nepřirozeně, příliš tmavě nebo do hloubky.
Líčidla už ani nebudeme potřebovat
Permanentní obočí si zamilujeme. Vnese do našeho života víc svobody a méně trápení s naším vzhledem. Nemusíme ale zůstat jen u obočí. Můžeme si nechat vytetovat taky oční linky, rty, tvářenku i make-up. S trochou nadsázky se dá říct, že už se ani víc líčit nebudeme potřebovat.
Přemýšlíte o permanentním obočí? V čem si přejete, aby vám pomohlo?