Předvánoční výlet do Paříže s kamarádkou

Vánoční Paříž
Vánoční Paříž

Chcete na chvíli uniknout z předvánočního šílenství a kromě vzpomínek na nádherný výlet si ještě přivézt originální dárky? Vyjeďte s kamarádkou do Paříže! Stačí prodloužený víkend!

Jedna věc je v případě výletu do předvánoční Paříže nezbytně nutná: Dopřeje si dostatek času k pozorování života na ulicích a náměstích, v kavárnách a na tržnicích. Paříž je jeviště, na němž jsou dějiny kulisami a divadlo života nepřetržitým představením.

Už Frederyk Chopin před více než sto padesáti lety řekl větu, která platí dodnes: „Paříž je všechno, co chceš!“

Zdejší velkolepé bulváry i klikaté uličky, monumentální historické stavby a zanedbané zadní trakty ošuntělých domů, mondénní obchody i bleší trhy, prvotřídní restaurace, malá bistra i osobité hospody, moderní čtvrti i umouněná předměstí, honosné operní scény i zakouřené sklepní kluby, zkrátka lesk a bída metropole Francie si určitě najde cestu k vašemu srdci. Ať hledáte cokoli, najdete to tady.

Předvánoční výlet do Paříže s kamarádkou

Místa, která si v Paříži rozhodně nenechte ujít:

Eiffelovka

Nejznámnějším monumentem Paříže vůbec je 324 metrů vysoká Eiffelova věž, navržená architektem Gustavem Eiffelem na počest 100. výročí Velké francouzské revoluce a Světové výstavy v roce 1889. Výhled na Paříž shora je úchvatný a nenechte si ho ujít. Nahoru se dostanete výtahem. Pokud nechcete stát nekonečnou frontu, nevzdávejte se a vystoupejte do druhého patra pěšky po schodech.

Předvánoční výlet do Paříže s kamarádkou

Montmartre

Pitoreskní uličky bývalé čtvrti bohémů a umělců s hospůdkami, větrnými mlýny a starou vinicí a bílá bazilika Sacré Coeur na kopci nad Paříží vás dostane do kolen. Od Sacré Coeur je nádherný výhled na Paříž. Vydejte se sem kdykoli, ve dne i v noci se tady potkáte s muzikanty a spoustou mladých lidí, sedících na schodech a pozorujících světla pulsujícího města pod sebou.

Muzeum Louvre

Louvre je největší palácový komplex na světě. Palác a muzeum Louvre najdeme mezi Place de Concorde a rue Rivoli v Paříži. V tomto muzeu se nachází vzácné umělecké sbírky. Louvre je historickým, architektonickým a uměleckým klenotem překrásné Paříže. V tomto příspěvku si můžete přečíst více informací o této památce.

Více se múžete dočíst zde – wikipedie. Nezapomeňte si také pročíst ostatní články ze sekce Cestování.

Napsat komentář