Australie – severní teritorium

stone-737093_1280
Prozkoumejte bohatou Aboriginskou historii a překrásnou, drsnou přírodu Severního Teritoria – úchvatný monolit Uluru, 36 skalních hlav Kata Tjuta, majestátní Královský kaňon, hlavní město rudého středu Alice Springs, NP Kakadu s exotickou faunou a flórou a nejstarší živoucí kulturou světa původních obyvatel, kanoing v soutěskách Katherine Gorge a multikulturní město Darwin.

Kakadu NP

Kakadu NP je přírodní unikát na severu Austrálie, dlouhodobě označovaný jako jeden z přírodních divů světa. Je to také jedno z mála míst, kde se můžete setkat s nejstarší žijící civilizací světa v jejím původním prostředí.

Kings Canyon

Kings Canyon

Kings Canyon (též někdy přezdívaný jako “australský Grand Canyon“) je přírodní amfiteátr a výsledek eroze uprostřed nehostinné australské pouště, zhruba 350 kilometrů od Alice Springs.

Alice Springs je tradiční centrum australské pouště a důležitá zastávka pro všechny, kteří cestují po australském vnitrozemí a městem navíc vede trasa legendárního vlaku The Ghan.

Kata Tjuta (The Olgas)

Kata Tjuta (dříve The Olgas) je unikátní skalní komplex nedaleko monolitu Uluru(Ayers Rock) uprostřed australské pouště.

Uluru (Ayers Rock)

Uluru (Ayers Rock)

Uluru (dříve Ayers Rock) je jeden z největších monolitů na světě a bezpochyby nejznámější ikona australské pouště.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *