Proč vyrazit na poznávací zájezd do Irska?

Velice oblíbeným cílem mnohých cestovatelů je Irsko, ostatně není se čemu divit, protože se v této zemi nachází celá řada ikonických míst, jako jsou Moherské útesy. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na Smaragdový ostrov, který je zase vhodný pro pěší turistiku, objevování hradů, konzumaci mořských plodů a popíjení whiskey.

Jestliže vyrazíte na poznávací zájezd do Irska, rozhodně nepřijdete zkrátka, ba naopak na vás čeká dobrodružství.

Úchvatné přírodní scenérie

Když se řekne Irsko, možná si představíte zelené zvlněné kopce, drsné mořské útesy a skalní útvary. Při návštěvě této keltské země vás toho čeká mnohem více. Budete obdivovat (možná i zdolávat) majestátní hory Wicklow Mountains a pohoří McGillycuddy’s Reeks. Dále si užijete výhledy na Atlantský oceán z útesů na západním pobřeží.

Hudba a festivaly

Irsko je taktéž proslulé živou atmosférou, přičemž Irové jsou známí po celém světě svými oslavami. V zemi se konají různé akce a festivaly po celý rok. Třeba zájezd do Irska naplánujete zrovna v okamžiku, kdy se bude odehrávat TradFest, což je největší festival tradiční hudby.

Den svatého Patrika je v Dublinu pětidenní událostí. V září se v Galway koná i Mezinárodní festival ústřic a mořských plodů. V říjnu zase v Dublinu zažijete Bram Stoker Festival.

Královské hrady

Irská historie sahá staletí až tisíciletí zpět, díky čemuž se v zemi nachází přibližně 30 000 hradů a zřícenin. Během poznávacího zájezdu některý z nich možná navštívíte. Mezi ty nejznámější hrady patří Blarney Castle, Bunratty Castle, Dunluce Castle či Rock of Cashel.

Jestliže hledáte cestovní kancelář, která pořádá různé poznávací zájezdy, podívejte se na aktuální nabídku na stránce VSACAN TOUR. V nabídce má zájezdy turistické i poznávací, dále pak pobytové či lyžařské.

Napsat komentář