Prodloužený víkend v Budapešti? Nebo celé podzimní prázdniny? Skvělý nápad!

Že se na prodloužený víkend jezdí spíše do Paříže, Milána či Barcelony? A to řekl kdo? Stejně tak krásný je Berlín, polský Krakow či maďarská Budapešť. Lákadel, jež nabízí, rozhodně není málo.

Maďarsko je pověstné svými termálními lázněmi, za kterými se do této středoevropské země sjíždějí nejenom místní, ale lidé z celé Evropy. V samotném hlavním městě vyvěrá 120 pramenů. Mezi nejznámější patří Gellertovy lázně a lázně Szechenyi.

Budova parlamentu

Impozantní stavba, na jejíž stavbu se prý použilo 40 kilogramů zlata. A to se zkratka musí vidět. Nejkrásnější prý je nasvícená, tedy večer a v noci. A nejlepší výhled se vám na nic naskytne z opačného břehu.

Budínský hrad

Tak jako must see místem v Praze je Pražský hrad, v Budapešti to je hrad Budínský. Plný barokních staveb i těch moderních z 19. století.

Rybářská bašta

Dale významnou památkou je Rybářská bašta. Ta sice více než svou historií poutá pozornost vzhledem, ale i tak stojí za návštěvu. Její systém věží, hradeb a podloubí připomíná hrad z fantasy filmu.

Centrální tržnice

Vynechat ale nesmíte návštěvu Centrální tržnice, kde jsou k mání skvělé klobásy, sušené chilli papričky a koření, Židovské čtvrti, která je považována za nejrušnější čtvrť celé Budapešti, a Gellénovy hory, odkud se vám zase naskytne úchvatný výhled na město.

Kde se ubytovat?

V Budapešti zkrátka nuda nehrozí. Ani o ubytování nebudete mít nouzi. Ceny hotelů v Budapešti rozhodně nejsou přemrštěné, a to včetně čtyřhvězdičkových umístěných v samém centru města, odkud ta největší turistická lákadla budete mít v pěší vzdálenosti.

Vybírejte na hotely.cz

Ubytování v Maďarsku můžete vybírat na serveru hotely.cz, který sdružuje nabídky zpytovatelné napříč střední Evropou. K dispozici tu jsou hotely v Siofoku, Hévízu, Szegedu a dalších městech a regionech. Pokud zkrátka plánujete dovolenou ve střední Evropě, vybírejte si hotely a ubytování na Hotely.cz.

Napsat komentář