Španělsko Costa Blanca

costa-1161390_1280

Turisty velice oblíbená oblast Costa Blanca ve Španělsku je charakteristická zejména kilometry dlouhými, širokými a písčitými plážemi. Pobřeží je dlouhé přes 200 Km a ročně ho navštěvuje velké množství turistů. Strmé skalní úseky pláží se střídají s překrásnými a klidnými zátokami, vhodnými ke koupání. Zvláště pěkná zátoka je Cala Moraig. Costa Blanca Vám nabídne přes 110 nádherných udržovaných pláží, které se řadí k nejkrásnějším ve Španělsku. Costa Blanca je ideálním místem, kde strávit dovolenou!

Ubytování ve Španělsku

Na Costa Blance jistě nebudete mít problém se ubytovat. Moderní velké hotely, hotelové areály a pensiony lemují španělské pláže a je z čeho vybírat. Hotely je lépe si dopředu rezervovat, avšak je možné vyrazit i naslepo a vybrat si ten správný pension či hotel přímo na místě. Ceny za ubytování se v jednotlivých oblastech, termínech a kategoriích dost liší. V hlavní sezóně, v červenci a srpnu zaplatíte až o 70% více než v termínu jiném. Mnohé španělské prázdninové hotely a pensiony mají od října do března zavřeno. Costa Blanca patří ve Španělsku k nejvyhledávanějším a nejkrásnějším destinacím.

Jídlo a pití

Snídaně – ve Španělku jsou snídaně většinou skromné. V nabídce je pečivo, tousty, káva s mlékem a pro milovníky sladkostí se podává churros.
Hlavní jídlo – všem doporučujeme ochutnat španělskou specialitu paellu jejímž základem je rýže s kousky masa. Můžete si jí objednat v mnoha variantách, ale pro pobřežní oblast je typická s pesrtým výběrem mořských plodů. Místní kuchyně však nabízí i jiné lahůdky jako andaluskou studenou polévku gazpacho z rajčat, pepře, okurky,cibule, smažených kruton a tortilla nebo-li bramborová omeleta, které je mnoho druhů. Obědy se podávájí před 14 hodinou. Večeře většinou nezačínají dříve než v 21 hodin.
Svačinky – Tapas je tradiční málá porce jídla, která se podává jako svačinka. Dříve se nabízela na každém rohu, dnes však jsou specializované bary. Stačí ukázat a naservírují vám cokoliv. Porce jsou na váhu, nejmenší porce je una tapa, půl malého talíře una ración a una porción je skoro plnohodnostné jídlo. Nejvíce tapas-barů najdete v městě Murcia na Plaza de las Flores a v uličkách kolem katedrály.

Volný čas

Let balónem – Jednou z nejkrásnějších zážitků na dovolené nejen pro náruživé fotografi je let balónem. V městečku Bocairent poblíž Valencie je jedno z nejnavštěvovanějších měst v oblasti pro středověké architektonické skvosty.

Vodní sporty – Španělsko obecně představuje ráj pro milovníky windsurfingu, vodních lyží, potápění, surfu, jachtění na katamaranech nebo na jolách. V Costa Brava se vydejte na Mar Menor, kde pro silný vítr, ale klidnou hladinu bez vlky využijete nejvíc katamarany, joly a surfy.

Golf – Ve Španělsku se provozuje golf na více jak 100 místech. I za krátkou dobu se můžete naučit golf, jelikož vyuka je na vysoké úrovni. Před návštěvou golfového centra je dobré se objednat den nebo i dva předem, telefonicky nebo mailem, protože hřiště jsou velice žádané. Platit Pro větší požitek ze hry, ale i z krás okolí, doporučujeme přibalit gsm navigaci. Přehled o golfových hřištích najdete na mapě v každé státní turistické informační kanceláři.

Jízda na koni – Po celém Španělsku jsou rozmístěny ranče a jezdecká střediska, která vyhový jezdcům všech věkových kategoriích i jezdecké úrovni. U Terrevieji se můžete zúčastnit výuky pro začátečníky, která vede po písčité pláži nebo pro pokročilý, kteří mohou jet přespolní běh nebo noční vyjížďku.

Nákupy – Tradiční španělské řemeslnické výrobky najdete v oficiálních prodejnách Artespana. Výbírat můžete z Valencijsého porcelánu, skla a umělých perel, které jsou vyráběny na Mallorce a jsou nerozeznatelné od pravých. Kvalitní kožené výrobky, výšivky a krajky, které prodávají i pouliční prodavači, ale jejich kvalita a originalita je velice pochybná. Nejlepší zmrzlinu koupíte ve stáncích na vyhlášené promenádě Explanda de Espana v Alicante.

Výlety – Pro milovníky přírodních krás doporučujeme Národní park Penón de Ifach, které se rozprostírá severovýchodně od Altey. Naopak pro milovníky zábavy, atrakcí a vodních radovánek doporučujeme Terra Mítica v Benidormu.

Více o Španělsku zde – na wikipedii.

Napsat komentář