Ubytování s krásou Jesenických hor

Praděd
Praděd

Jesenický region je překrásným koutem naší malé země. Nachází se na severu Moravy a oplývá nádhernou nedotčenou přírodou, která oslní každého návštěvníka.

Na dovolenou je to téměř dokonalé místo. V samotném středu tohoto kraje se do výšky bez mála 1500m tyčí Praděd, nejvyšší hora Moravy. V jeho okolí se nalézá bezpočet míst, které stojí za zhlédnutí při návštěvě této malebné části Česka. Karlova studánka, Zlaté hory, pramen řeky Moravice či samotná příroda je určitě velkým lákadlem a přináší nezapomenutelné zážitky. Mnoho lidí stále dává přednost jiným českým pohořím jako je Šumava nebo Krkonoše a opomíjí krásu severní Moravy. Pokud zvažujete kam vyrazit o letních či zimních prázdninách, měli by jste určitě přemýšlet nad tuzemskou dovolenou v Jeseníkách.

Ubytování v Jeseníkách

Ubytování v Jesenických horách má mnoho výhod, zejména oproti těm v Čechách. Ceny jsou zde mnohem přijatelnější než jinde, infrastruktura je již na velmi dobré úrovni a příroda je téměř nedotčena. Jako jeden příklad za všechny poslouží malebná vesnička Dolní Moravice, která se nachází pod horou Praděd, nedaleko Karlovy Studánky v samém srdci Hrubého Jeseníku.

Nově vybudované středisko Avalanche s rodinnými apartmány nabízí kvalitní ubytování v prostředí krásné přírody. Pro zimní radovánky jsou přímo v okolí areálu každoročně připraveny sjezdovky a běžecké trasy, které uspokojí i náročné lyžaře. Velkou pýchou této lokality je jedna ze tří čtyřsedadlových lanovek v Jeseníkách. V letních měsících umožňuje výborná poloha apartmánů široké možnosti, jak si vychutnat krásu jesenické přírody. Nachází se zde hned několik národních přírodních rezervací. Na své si přijdou nejen milovníci houbaření, ale i pěší a cyklo turistiky. Ať už hledáte rodinné nebo standardní apartmány, najít kvalitní ubytování v Jeseníkách již není vůbec žádný problém.

Pokud jste ještě nenavštívili tento překrásný kout české země, neváhejte a vydejte se prozkoumat krásu jesenických hor. Bude to jistě překrásná příroda a vysokohorské prostředí, které ve vás zanechá příjemnou vzpomínku na tento drsný, ale zároveň kouzelný kraj.

Napsat komentář