Srí Lanka: co skrývá prastaré město Polonaruwa

UvodniFotografie

Po tři století bylo město Polonaruwa hlavním městem Srí Lanky. Druhé největší sinhálské království z 11. století se nachází uprostřed dechberoucích tropických pralesů. Stále skrývá spoustu obdivuhodných míst, které stojí za to vidět. Navštivte prastaré město Polonaruwa, vydejte se vstříc dobrodružstvím, a nasajte atmosféru prastaré doby. Dýchne na vás tajemná historie města, a přírodní úkazy ve vás zanechají nezapomenutelný zážitek.

SriLanka-AtrakcePolonaruwa

Srí Lanka: atrakce historického města Polonaruwy

Město se dělí na novou a historickou část. V nové části se nachází především hotely a apartmány, ze kterých se vám nejčastěji nabízí pohled na kouzelná rýžová políčka.

Prastarý areál historické části města nadchne všechny milovníky památek, historie a přírody.

MuzeumVPolonaruwe

Muzeum v Polonaruwě

Ještě než začnete nasávat atmosféru historických míst Polonaruwy, je vhodné navštívit místní muzeum. Archeologické exponáty, fotografie a modely Polonaruwy, které návštěvníkům přiblíží vzhled původního města, jsou ideálním startem této poznávací cesty.

Královský palác s Citadelou

Poměrně velká ruina budovy paláce je sama o sobě zajímavou podívanou. Zvláště, pokud si pamatujete původní podobu paláce, kterou jste si mohli prohlédnout právě v muzeu.

Novodobí panovníci Polonaruwského království – Makakové

Nezapomenutelným zážitkem je také setkání s opičí smečkou v kombinaci s nedotčenou přírodou, ve které tihle přátelští tvorové žijí.

Polonaruwa-ExotickaDzungle

Exotická džungle

Ve větvích exotického pralesu se houpou právě makaci. Procházka touto džunglí je vzrušující podívanou. Málokde se setkáte s tak nádhernou přírodou připomínající spíše pohádku.

SacredQuadrangle

Sacred quadrangle

Jedná se o posvátný čtvercový prostor, který je další velmi významnou atrakcí Polonaruwy. Právě zde totiž nalezneme hned několik významných archeologických staveb a soch.

Shiva Devale

Nejstarší budova v celé Polonaruwě z 11. století. Dnes je stále velmi významným hinduistickým chrámem.

Co ještě je k vidění v Polonaruwě?

V Polonaruwě nalezneme mnoho dalších historických míst a staveb. K vidění je zde Rankot Vihara, monumentální stavba měřící necelých 50 metrů, obrovský chrám Gal Vihara, a další místa, kde vládne posvátná nálada, která vás doslova pohltí.

Publikováno v Asie

Napsat komentář