Za romantikou, relaxem i sportem na Karlštejn

ocestovani.eu_hotelmlynkarlstejn_cz_nahledovy

Karlštejn je jeden z nejkrásnějších českých hradů, který měl v minulosti 2 velmi důležité funkce. Jeho zdi střežily královské poklady a současně se stal místem, kam jezdil odpočívat císař Karel IV. Svou majestátnost neztratil, i jeho okolí si udrželo své kouzlo. V současné době je hrad oblíbeným výletním cílem, jeho bezprostřední okolí zase místem ideálním pro odpočinek a romantické chvilky. Vyrazte do hotelu, který se může pochlubit historií delší než samotný hrad.

Stylově a výhodně

O několik let dříve, než byl položen základní kámen hradu, byl na břehu řeky Berounky postaven velký mlýn. Budova se v místě nachází dodnes, ovšem slouží zcela jiným účelům. Citlivou rekonstrukcí vznikl hotel Mlýn Karlštejn, který nabízí luxus a relax v blízkosti hradu.

ocestovani.eu_hotelmlynkarlstejn_cz_01

V hotelu se nachází celkem 21 pokojů, všechny jsou nekuřácké. Mají stylové zařízení, každý je originál. Dokonalým spojením historického stylu a vymožeností moderní doby jsou pokoje The Best Room HER & HIS. Z jejich oken se naskýtá krásný výhled do okolí, k zařízení patří veliká manželská postel, volně stojící vana Villeroy & Boch, Nespresso kávovar, SMART LED TV s 3D a další.

ocestovani.eu_hotelmlynkarlstejn_cz_02

Ubytování na Karlštejně si můžete koupit klasicky, hotel připravil i 2 speciální nabídky:

  • Romantický balíček – užijete si 1 noc v Exekutivním pokoji, romantickou večeři při svíčkách aj.
  • Relaxační balíček – zahrnuje 1 noc v Exekutivním pokoji, pronájem wellness centra na 1,5 hodiny aj.

Poznejte okolí

Hotelový areál tvoří rozlehlý park, ve kterém se nachází romantický altánek a venkovní ostrov s party stanem, zahradním nábytkem a slunečníky. Zde se v letním období konají svatby, Hotel Karlštejn získal už třikrát titul Svatební místo roku.

ocestovani.eu_hotelmlynkarlstejn_cz_03

K hotelu patří i malá domácí Zoo, nedaleko se nachází golfové hřiště. Byl by hřích zůstávat jen v hotelu, okolí Berounky je perfektním místem pro podnikání výletů na kole i pešky. Ze vzdálenějších cílů doporučujeme Lomy Amerika, Bubovické vodopády a Koněpruské jeskyně. Další tipy na výlety najdete zde.

Jeden komentář u “Za romantikou, relaxem i sportem na Karlštejn

Napsat komentář