Z Vltavy si odvezete nezapomenutelné zážitky

Votus půjčovna lodí Vltava

Večery u ohně, temné noci ve stanu, rána plná rosy, opálená kůže. Toužíte přesně po tomhle? Mohlo by se zdát, že jde o docela obyčejné věci, ale lidem 21. století jsou docela vzdálené, přitom je mají doslova za rohem. Při sjíždění Vltavy tohle všechno zažijete.

Kdo dneska nejezdí na vodu, jako by ani nebyl. O prázdninách jsou české řeky přeplněné a například na Vltavě se setkáte i se spoustou zahraničních návštěvníků z Německa. Právě na Vltavě je totiž vodákům nejlépe. Často začínají v místě, kde stojí půjčovna lodí Vyšší Brod a sjíždí úsek do Boršova nad Vltavou. Začít u půjčovny je praktické, jelikož tady nafasujete veškeré vybavení (loď, raft, paddleboard, vestu, sud, pádla apod.). Zmiňovaná půjčovna raftů Vyšší Brod má sběrná místa po celé trase do Boršova a jednu dokonce až v Českých Budějovicích, takže na tom, kde skončíte, vlastně až tolik nezáleží.

VOTUS půjčovna lodí - logo

Poznáte i kulturní skvosty

Sjíždění Vltavy si Češi tolik oblíbili proto, že to není jen o nudném pádlování a sezení u táboráku. Zrovna na trase Vyšší Brod – Boršov nad Vltavou se nachází dost zajímavých míst k vidění. Zastávka se vyplatí hned kousek od Vyššího Brodu u hradu Rožmberk. Z kempu je to jen přes kopec do vesnice a také na majestátní hrad.

Za zastávku nepochybně stojí i kouzelný Český Krumlov. Při projíždění městem se cítíte jako v pohádce. Nad vámi se tyčí barevné domy a velký zámek, všude z mostů na vás koukají a mávají turisté.

Votus_468x250

Procvičíte tělo

Ležení a koukání do smartphonu je konec. Telefon zavřete do sudu (nejlépe ještě ve voděodolném obalu), a tak vám nezbyde nic jiného než komunikovat s lidmi kolem sebe a rozhlížet se po přírodě. Půjčovna lodí Vltava má v nabídce jak kánoe či pálavy, tak nafukovací lodě a rafty. S těmi se tolik nenadřete, ale jedou pomaleji. Chcete-li si užít extra zábavu a procvičit celé tělo, zkuste fenomén posledních let, tzv. paddleboard. Když se vydáte na Vltavu, určitě potkáte lidi jedoucí ve stoje na tomto prkně.

Na vodu se dá vyjet s kamarády, rodinou, malými dětmi i čtyřnohými mazlíčky. Půjčovna raftů Vltava vám půjčí i přilby (vhodné zejména pro nejmenší), bez vesty určitě nevyjíždějte, ani pokud jste dospělí. Některé jezy jsou zrádné. A když si nebudete troufat, prostě je přenesete.

Napsat komentář