Tarvisio ráj lyžařů

freerider-498473_1280

Italské městečko Tarvisio (750 m.n.m.) se nachází na úpatí Julských Alp. Má společnou hranici s Rakouskem a Slovinskem, je součástí kraje Friuli a  je to bezesporu nejbližší lyžování v Itálii zejména pro obyvatele Moravy. Po překonání vzdálenosti pouhých 500km, a to jen pohodlně po dálnici, dojedete téměř až do Tarvisia (4 km od dálnice).

Skiresort Tarvisio zahrnuje 33 km upravených svahů pro sjezdové lyžování  rozdělených celkem do 17 tratí. Za jednu z nejdelších a nekrásnějších sjezdovek z celých Alp je považována sjezdovka Prampero, která měří téměř 4 km. Její začátek je v Tarvisiu a končí až na vrcholku Monte Lussari.

Jak se dostanete ke sjezdovce

K dopravě po sjezdovkách je vám k dispozici 7 sedaček, 2 „vajíčka“, 1 lyžařský vlek, 4 pojízdné koberce (3 kryté). Mezi ostatní služby, které tento skiareál nabízí, patří např. cvičné plácky pro výuku, noční lyžování (sjezdovka Prampero- vždy úterý a pátek od 20-23h), lyžařská škola, půjčovny lyžařského a snowboardového vybavení, snowpark (4 x rail, 2 x skokánek), sáňkařská dráha, psí spřežení, fitness, bruslení v Pontebbě. Tarvisio není pouze rájem sjezdových lyžařů, ale na své si přijdou také milovníci běhání na lyžích. Pro ně tu bývá připraveno až 60 strojově upravených běžeckých tratí.

Neváhejte tedy a vyrazte na zimní dovolenou do Itálie. Tarvisio je místo, kde se po svazích v rámci světového poháru ve sjezdovém lyžování prohání i profesionální sjezdaři.

Kde se ubytovat?

V Tarvisiu můžete vybírat z široké nabídky ubytování. Bydlení si můžete zajistit v hotelu, penzionu či apartmánu a to jak v Tarvisiu, tak i přímo na vrcholku Monte Lussari. V případě ubytování na Monte Lussari se můžete těšit nejen na pobyt přímo na začátku již zmíněné sjezdovky Prampero, ale i na úchvatný výhled na celé údolí Valcanale. Tarvisio je vyhledáváno turisty jak v zimě, tak i v létě, je dokonce komerčním centrem regionu Friuli Venezia Giulia se spoustou obchodů, butiků a kaváren.

Napsat komentář