Za výlety na Šumavu

sumava-713282_1280

Výlety po Šumavě jsou velmi oblíbenou činností mnoha Čechů. A nejen jejich. Spousty rakouských turistů navštěvuje právě Šumavu a šumavské krásy. Kam se podívat?

Ač jsem Jihočeška, mým oblíbeným výletem vždy byla cesta na šumavská jezera. Konkrétně na Černé, Čertovo, Prášilské, jezero Laka a hlavní pro mě je Plešné jezero. Další příjemným výletem je výlet na Šumavské slatě. Malá naučná stezka z roku 1978 umožní pohodlnou prohlídku rašeliniště se třemi jezírky. Pro děti by mohl být zajímavý výlet na hrad Kašperk, či výlet na hrad Rabí nebo na Obří hrad. Pro každého člověka si myslím, že se najde místo, které si chce prohlédnout.

Kde se ubytovat

Ale kde se ubytovat, když zrovna nepocházíte z Jižních Čech, máte děti, a chcete výlet vícedenní? Doporučuji Aparthotel Teddy – ubytování Kvilda. Tento hotel je samozřejmě nejen pro rodiče s dětmi, ale i pro bezdětné.

V hotelu je možné si uvařit, protože apartmány obsahují plně vybavenou kuchyňku, nebo využít restaurace. Pokud si ale nechcete vařit či jíst v restauraci za draho, hotel poskytuje polopenzi. Cena ubytování není vysoká, tak pokud si chcete užít chvíle nerušené krásné přírody, jeďte se podívat na Šumavu. Komfortní ubytování v oblasti Šumava v nových, prostorných a pěkně vybavených horských apartmánech na Kvildě – to je Vaše vysněná dovolená s dětmi na Šumavě!

A co třeba Karlovi Vary

Jestliže spíš míříte do některého z lázeňských městeček, bezva tipem pro Vás můžou být třeba Karlovy Vary. I v tomto městě víme, kde mají dobré podmínky pro ubytování návštěvníků městečka – jedním z nich je třeba Villa Basillea – hotel Karlovy Vary. Jde spíše o rodinný hotel, kde máte zajištěno soukromí, komfort a skvělé služby typu „Garni“. V nabídce zde jsou i lázeňské procedury, v blízkosti penzionu se nachází bazény a samozřejmě kolonády pro pitnou kůru. Ubytovat se můžete ve dvoulůžkových pokojích a apartmánech, které jsou vybaveny koupelnami se sprchou nebo vanou a WC, televizorem se satelitním příjmem a lednicí. Pokud tedy uvažujete o dovolené spojené s péčí o zdraví, určitě neváhejte!

Napsat komentář