Víkend na Slovensku: Přechod Malé Fatry na sněžnicích

Rádi byste zažili nějaké dobrodružství, ale dovolenou si šetříte spíš na léto? Spousta se toho dá podniknout i přes víkend. Pokud bydlíte na Moravě či ve Slezsku, přímo se nabízí vydat se na Slovensko. Za pár hodin jste v tak vysokých horách, o kterých se nám v Česku může jenom zdát, a tak si užijete sněhovou nadílku.

Nemusíte se vydávat do Tater, ostatně lézt na vrcholky ve Vysokých Tatrách je v zimě úkol opravdu spíš pro alpinisty. Chcete-li si užít trochu fyzické námahy, můžete se vydat třeba na přechod Malé Fatry. Nevadí, že moc neumíte lyžovat a netroufáte si na skialpy. Vydejte se na sněžnicích!

Dvou až třídenní překrásná túra

Přechod Malé Fatry z Terchové do Strečna má 36 km. Jste-li sportovně zdatnější, dá se zvládnout za dva dny, jinak si ho naplánujte na tři. Jelikož se budete pohybovat v NP, bivakování není možné. Přespat se dá na chatách na Gruni, pod Chlebom a pod Suchým podle toho, zda půjdete dva či tři dny.

V případě dvoudenní varianty je nejlepší si prohlédnout hotely v Terchové, odkud budete vycházet. Podotýkáme, že brzy ráno, ideálně mezi šestou a sedmou, první den vás bude čekat dlouhá túra. Dojdete až k Chatě pod Chlebom, druhý den vás čeká úsek odtud až do Strečna. Nečekejte žádné luxusní hotely v Malé Fatře, jedná se spíš o horské chaty, ale dostanete zde vše, co potřebujete k pohodlnému přespání a překrásné túře.

Co si připravit předem?

Prostudujte si itinerář, zabookujte ubytování na Slovensku a především nepodceňte vybavení. Pokud jste na sněžnicích ještě nikdy nestáli, nedělejte si starosti. Je to snadné. Nemusíte je kupovat, raději si je vypůjčte, v půjčovně vám určitě dají praktické tipy, jak je obout atd. Není od věci si s sebou vzít ještě nesmeky. V místech, kde bude sníh ušlapaný, se vám v nich půjde lépe než ve sněžnicích. Pochopitelně potřebujete i hole, ty se dají vypůjčit spolu se sněžnicemi. Dále si nachystejte dobré oblečení, určitě nepromokavé, teplé rukavice, goretexové zimní boty a do batohu nějakou tu svačinku. hotely a ubytování na Hotely.cz

Tip na závěr

Kde hledat vhodný pobyt? Hotely a ubytování na Hotely.cz nabízí široký výběr, kde si vyberete svůj vysněný pobyt během několika okamžiků.

Napsat komentář