Zamluvte si ubytování Chorvatsko a zažijte tuto zemi letos jinak!

split-3748162_1280

Kam všude bude v létě možné cestovat, ještě přesně nevíme, Chorvatsko však určitě bude mít dveře otevřené, to už je jisté teď. Tak proč si nenaplánovat dovolenou právě tam? Jde o zemi nekonečných možností a my vám nyní představíme pár tipů, jak si ji užít trochu jinak, než jsou Češi zvyklí.

Celá řada ostrovů, lahodné středomořské pokrmy a příjemné klima. Tohle všechno a mnohem více vás čeká v Chorvatsku.

Zažijte dobrodružství v Omiši

Většina turistů se hrne do nedalekého Splitu, my vám však doporučujeme sehnat si ubytování Chorvatsko v Omiši. Toto roztomilé malé historické město toho nabídne spoustu. V těsné blízkosti jsou skalnaté hory, kde si užijete tzv. zipline – adrenalinovou jízdu po ocelovém laně. Skalní útesy jsou ideální také pro horolezectví.

Poznejte Plitvická jezera

Plitvická jezera jsou považována za jeden z nejkrásnějších národních parků na světě a cestovatelské časopisy je právem označují za místo, které by měl v životě navštívit úplně každý. Jde o nádherná tyrkysová jezera krytá zalesněnými kopci. Nachází se pouze 2 hodiny od Záhřebu.

Navštivte NP Krka

Co takhle vyměnit moře za koupání se v křišťálově čistém jezeru pod vodopády? Tohle zažijete v NP Krka, který je domovem spousty divoké zvěře. Jde o ideální jednodenní výlet z Šibeniku nebo Splitu. A nezapomeňte si sbalit plavky!

Vydejte se na Hvar

Hvar je ostrov u pobřeží jižního Chorvatska, kam se dostanete ze Splitu trajektem. Apartmány Chorvatsko Hvar jsou dostupné za rozumné ceny, místní obyvatelé jsou příjemní, a tak není divu, že se sem na dovolenou vydává čím dál více mladých Evropanů. Dobrým zážitkem je také půjčit si na Hvaru na jeden den člun a cestovat po okolních ostrůvcích.

Prozkoumejte staré městské hradby v Dubrovníku

Dubrovník je jedním z nejnavštěvovanějších měst na Jadranu a ne náhodou. Projděte se po místních hradbách zapsaných na seznamu UNESCO a užijte si starobylou atmosféru.

Každá země má co nabídnout, včetně té naší

Věděli jste, že alternativy k výše uvedeným místům byste našli i v Česku? Samozřejmě ne v takovém měřítku a možná ne tak působivé, ale našli. Například atmosféru starobylého města si užijete v Českém Krumlově. Nádherné tyrkysové jezero uvidíte například v Adršpachu – najděte si ubytování Adršpach a vydejte se do skal. Nejdelší zipline v ČR si užijete na Klínech u Litvínova. Jen ty výlety lodí po moři v Česku nezažijete.

Ať už plánujete dovolenou v Česku, nebo v Chorvatsku, vybírejte si hotely a ubytování na Hotely.cz.

Napsat komentář