Modré hory a Katoomba – Australie

Modré hory (Blue mountains) a Katoomba jsou oblastí nezvyklých přírodních krás kousek od Sydney a pro své přírodní krásy jsou nejčastějším jednodenním výletem ze Sydney.

 mountains-1244201_640

Modré hory a Katoomba – Tři sestry v blízkosti Sydney

Většinu zdejšího národního parku (zařazeného na seznam UNESCO) vyplňují neprostupné kaňony a hluboké eukalyptové lesy – silnice ze Sydney horizontálně protíná celou oblast a dává možnost zažít to nejlepší během jediného dne.

Modré hory dlouho odolávaly dobrodružným pokusům o její přechod až do roku 1813, kdy objevitelé Wentworth, Blaxland a Lawson následovali domorodé stezky, celou oblast kaňonů přešli od východu na západ a otevřeli tak západní pláně k zemědělství.

Nejznámějším skalním útvarem jsou bezesporu Tři sestry, které podle domorodé legendy zaklel jejich otec aby je uchránil před nebezpečím ze sousedního kmene. Když nebezpečí pominulo, nikdo už sestry z jejich podoby nevysvobodil, a tak do dnešního dne mlčky hledí do okolních kaňonů.

Modré hory a Katoomba – domorodá posvátná místa i dinosauří stromy

Tento národní park nabízí pro každého něco – jedná se totiž o neprostupnou oblast strmých kaňonů, hlubokých eukalyptových lesů, spících koal, domorodých legend, nebeských vodopádů, bývalých uhelných dolů, moderních lanovek, ze kterých vám výhled bude připadat jako z pohlednice.

Modré hory navíc nabízí třešňové sady, místní zemědělskou produkci, desítky kilometrů pěších stezek i několik dobře vybavených kempů.

TIP: Zastavte se na oběd v městečku Leurakde na jaře podél hlavní třídy nádherně kvetou místní třešňové stromy. Městečko je velmi podmanivé svou atmosférou – najdete zde nejen vynikající restaurace s místní produkcí, ale i výborný obchod s hudbou z celé Austrálie.

Mohlo by vás zajímat:

Byron Bay je nejvýchodnějším mysem Austrálie při hranicích s Queenslandem a Nového Jižního Walesu i místem, které se přes sezónu stává rušným centrem plným surfařů, turistů, milovníků přírody i jachtařů.

Sydney

Sydney je nejstarší, nejlidnatější a pravděpodobně také nejznámější australská metropole, která se ze svých nelehkých začátků vypracovala na turistické, finanční i hospodářské centrum Austrálie.

Hunter Valley

Hunter Valley je nejstarší vinařská oblast Austrálie a navíc v jednodenním dosahu australské metropole Sydney.

Napsat komentář