Nový Jižní Wales – Byron Bay

Byron Bay je nejvýchodnějším mysem Austrálie při hranicích s Queenslandem a Nového Jižního Walesu i místem, které se přes sezónu stává rušným centrem plným surfařů, turistů, milovníků přírody i jachtařů.

Byron Bay
Byron Bay

V Byron Bay žije přes 5000 stálých obyvatel, nicméně místo je natolik oblíbené mezi turisty, že se přes sezónu stává rušným centrem plným surfařů, turistů, milovníků přírody i jachtařů. Jméno má svůj původ u spisovatele Lorda Byrona, na jehož dědečka Johna Byrona si vzpomněl kapitán James Cook, když tudy v osmnáctém století proplouval.

Byron Bay – turistické centrum na pobřeží Austrálie

Přístav dříve sloužil jako centrum pro export vytěženého dřeva z okolních lesů, ale i mléka ze zdejších kvalitních farem a samozřejmě i jako základna pro lov velryb, které se dodnes u zdejších břehů objevují na svých poutích do tropických vod Queenslandu. Pravou ikonou je zde ovšem bělostný maják, postavený začátkem dvacátého století, varující okolní lodě před nebezpečím blízké australské pevniny.

Byron Bay – maják a nejvýchodnější mys Austrálie

Byron Bay nabízí spoustu turistických lákadel a jako takové je vděčnou (a tak trochu povinnou) zastávkou na cestě mezi Sydney Brisbane podél pobřeží. Jelikož se jedná o nejvýchodnější cíp Austrálie mezi dvěma vyhlášenými australskými městy, dá se očekávat, že z oněch exponovaných míst australské pevniny je toto nejnavštěvovanější.

Zdejší bělostný maják shlíží z vysokých útesů nejen na okolní tichomořskou hladinu, ale také na místní pláž, kde lze především zrána pozorovat davy surfařů, zkoušejících kvalitu místních vln. Městečko však nabízí také vynikající možnosti občerstvení, až se může zdát, že každá vyhlášená světová kuchyně tu má svého zástupce. Dalším lákadlem Byron Bay jsou místní obchůdky nabízející vkusné a originální suvenýry, výrobky místních domorodých obyvatel i vyhlášené surfařské značky.

TIP:Návštěvu Byron Bay je vhodné spojit se zastávkou v nedaleké vesničce Nimbin, tradičním, vyhlášeném a bláznivém centru (nejen) australských hippies. Byron Bay je navíc pohodlně dosažitelné z oblasti Surfers Paradise, světoznámého centra australské plážové kultury. 

Mohlo by vás zajímat:

Sydney

Sydney je nejstarší, nejlidnatější a pravděpodobně také nejznámější australská metropole, která se ze svých nelehkých začátků vypracovala na turistické, finanční i hospodářské centrum Austrálie.

Hunter Valley

Hunter Valley je nejstarší vinařská oblast Austrálie a navíc v jednodenním dosahu australské metropole Sydney.

Modré hory (Blue mountains) a Katoomba jsou oblastí nezvyklých přírodních krás kousek od Sydney a pro své přírodní krásy jsou nejčastějším jednodenním výletem ze Sydney

Napsat komentář