Nejstarší vinařská oblast Australie – Hunter Valley

winery-1716143_1280

Hunter Valley je nejstarší vinařská oblast Austrálie a navíc v jednodenním dosahu australské metropole Sydney.

Hunter Valley leží ve vulkanických kopcích nedaleko největší australské metropole Sydney a skýtá tak příjemnou možnost jednodenního výletu.

První vinná réva zde byla vysazena již v roce 1830. Oblast je dnes domovem nejen některých největších vinařství v Austrálii, ale i stájí s dostihovými koňmi a starých hornických měst.

Hunter Valley – nejstarší australská vína a vinice

Oblast nabízí opravdový průřez australskou vinařskou nabídkou – od malých rodinných vinařství až k rozsáhlým podnikům vyvážejícím svou produkci do celého světa.

Ochutnávejte místní odrůdy, nechte se zlákat vynikajícími restauracemi s originální kuchyní, procházejte se po okolních kopcích a podejte se pocitu, že se zde zastavil čas.

Pokud nejste omezeni časem, může být příjemnou zajížďkou nedaleký národní park Ku-Ring-Gai Chase, skýtající hluboké eukalyptové lesy s četnými zástupci australské fauny.

Hunter Valley – nezapomenutelný výlet ze Sydney

Návštěvu vinařství není potřeba předem dojednávat, snad jen v pondělí, kdy mohou být některá menší vinařství zavřená. Mezi nejznámější odrůdy této oblasti patří semillon a shiraz. Pokud pojedete do větších vinařství, dejte si pozor na zájezdové autobusy jednodenních výletníků ze Sydney – začněte velkými vinařstvími a přes odpoledne pokračujte do menších, rodinných podniků.

TIP: Ve většině vinařství se za ochutnávky neplatí – je tedy jen na vás, zda se rozhodnete vinaře za jejich výkon odměnit a koupit některou z nabízených lahví jako suvenýr či nikoli.

Mohlo by vás zajímat:

Byron Bay je nejvýchodnějším mysem Austrálie při hranicích s Queenslandem a Nového Jižního Walesu i místem, které se přes sezónu stává rušným centrem plným surfařů, turistů, milovníků přírody i jachtařů.

Sydney

Sydney je nejstarší, nejlidnatější a pravděpodobně také nejznámější australská metropole, která se ze svých nelehkých začátků vypracovala na turistické, finanční i hospodářské centrum Austrálie.

Modré hory (Blue mountains) a Katoomba jsou oblastí nezvyklých přírodních krás kousek od Sydney a pro své přírodní krásy jsou nejčastějším jednodenním výletem ze Sydney

Napsat komentář