Sydney – australská metropole

Sydney
Sydney

Sydney je nejstarší, nejlidnatější a pravděpodobně také nejznámější australská metropole, která se ze svých nelehkých začátků vypracovala na turistické, finanční i hospodářské centrum Austrálie.

Sydney – nejstarší metropole Austrálie

Město bylo založeno v roce 1788 směsicí vládních vojáků a trestanců, kteří sem byli deportováni z mateřské Velké Británie. Město do začátku 20. století plnilo funkci hlavního města, poté ji přebralo Melbourne a následně Canberra, postavená přímo za tímto účelem. V průběhu druhé poloviny 20. století se Sydney stalo nejenom turistickým, ale i finančním a hospodářským centrem rudého kontinentu.

Sydney – přirozené centrum Austrálie

Sydney svůj obraz vykresluje mnoha odlišnými barvami na paletě tak pestré jak si jen dovedete představit. Mozaika slepená z kousků multikulturality, příznivého klima po celý rok, temné trestanecké historie, klenotu moderní architektury Sydney Opera House i ohromujícím ocelovým mostem Sydney Harbour Bridge.

Další části rozmanitého obrazu představují vždyzelené botanické zahrady, bělostné pláže, perfektní možnosti volnočasových aktivit, největší rybí trh jižní polokoule, zrekonstruovaná moderní marína Darling Harbour, vyhlídková 300 metrů vysoká plošina Sydney Tower, vynikající muzea, galerie i spousta festivalů a akcí pod otevřeným nebem.

Vše ještě rámuje nejstarší nákupní galerie Austrálie i blízkost nejstaršího australského národního parku … Sydney má jednoduše tolik tváří, kolik si jen dovedete představit.

TIP: Příjemné seznámení se zátokou Port Jackson (s níž Sydney leží) se naskýtá na palubě některého z místních trajektů, mířícího nejlépe na nedalekou pláž Manly. Jízda trvá přibližně 30 min., míjí všechny známé ikony a končí u vyhlášené surfařské pláže se spoustou galerií, obchůdků a pravou australskou „no worries“ atmosférou.

Mohlo by vás zajímat:

Byron Bay je nejvýchodnějším mysem Austrálie při hranicích s Queenslandem a Nového Jižního Walesu i místem, které se přes sezónu stává rušným centrem plným surfařů, turistů, milovníků přírody i jachtařů.

Hunter Valley

Hunter Valley je nejstarší vinařská oblast Austrálie a navíc v jednodenním dosahu australské metropole Sydney.

Modré hory (Blue mountains) a Katoomba jsou oblastí nezvyklých přírodních krás kousek od Sydney a pro své přírodní krásy jsou nejčastějším jednodenním výletem ze Sydney

Napsat komentář