Cairns – srdce tropického severu Austrálie

Cairns je srdcem tropického severu Austrálie a opravdovou bránou na Velký bariérový útes, i proto se celá oblast těší celoročnímu zájmu turistů z celého světa.

Cairns – hlavní město tropické části Austrálie

Cairns je nevelké město tropické části státu Queensland. Obyvatelé města, založeného až v roce 1876 jako přístav pro nedaleká zlatá pole se postupem času naučili perfektně využít jeho obrovský turistický potenciál. Město totiž leží v blízkosti dvou významných národních parků (zapsaných na seznamu UNESCO) a celá oblast se navíc celoročně těší tropickým teplotám i zájmu turistů z celého světa.

Cairns samo o sobě je přirozenou turistickou základnou při průzkumech tropického severu Austrálie – najdete zde hotely, cestovní kanceláře, půjčovny aut, dopravní i plavební společnosti, agentury zajišťující rybářské výlety, mezinárodní letiště, vlakové spojení, poštovní služby, čerpací stanice, opravny všeho možného i vynikající informační středisko.

Cairns – brána na Velký bariérový útes

K hlavním zážitkům bude jistě patřit relaxace v místní uměle vytvořené laguně (město totiž vlivem nepříliš lákavé barvy místního moře postrádá vlastní pláž), návštěva domorodých galerií, místního akvária s obyvateli zdejších tropických vod i nočního asijského tržiště nabízející nejen zboží, ale také autentickou asijskou kuchyni.

V Cairns však příliš času neztrácejte a hned se vydejte na průzkum některé z přilehlých oblastí – vodopády u města Atherton, tropický prales DaintreeVelký bariérový útesvesnice Kuranda, případně věnujte několik dní pobytu na nedalekých Whitsunday Islands.

TIP: Při procházení nabídek místních touroperátorů se vyplatí porovnávat – ceny a úroveň služeb se mnohdy dramaticky liší.

Mohlo by vás zajímat:

Fraser Island je největší písečný ostrov světa, nacházející se u jižního pobřeží státu Queensland. Ostrov je vyhlášený především díky unikátní přírodě i originálnímu způsobu dopravy po ostrově.

Ostrovy Whitsundays

whitsunday-island-796006_1280

Ostrovy Whitsundays jsou součástí Velkého bariérového útesu, největšího korálového útesu na světě a zdejší slavná pláž Whiteheaven beach se svým bělostným odleskem je mnohdy označována jako nejkrásnější pláž světa.

Velký bariérový útes je největší korálový útes na světě. Tato unikátní živočišná stavba, rozkládající se v délce 2000 km u severovýchodního pobřeží Austrálie je také jediným organickým výtvorem na Zemi, viditelnou až z Měsíce.

Kuranda vesnice

Kuranda je nevelkou vesničkou vtěsnanou mezi divoké svahy tropického severu, zhruba hodinu jízdy od Cairns a nejen díky své poloze je oblíbeným námětem na jednodenní výlet. V současné době je toto místo vyhlášeno především díky historickým trhům, kde lze sehnat vše od opálů, přes sušené čajové lístky až po tradiční hudební nástroje domorodých obyvatel.

Tropický prales Daintree je nejstarší tropický deštný prales na světě a je rájem pro jednodenní turisty z Cairns, milovníky přírody, tropické zeleně, mangrovových porostů i obrovských krokodýlů.

Napsat komentář