Ostrovy Whitsundays

Ostrovy Whitsundays jsou součástí Velkého bariérového útesu, největšího korálového útesu na světě a zdejší slavná pláž Whiteheaven beach se svým bělostným odleskem je mnohdy označována jako nejkrásnější pláž světa.

whitsunday-island-796006_1280

Ostrovy Whitsundays jsou součástí Velkého bariérového útesu, největšího korálového útesu na světě a zdejší slavná pláž Whiteheaven beach se svým bělostným odleskem je mnohdy označována jako nejkrásnější pláž světa.

Ostrovy Whitsundays – nejkrásnější pláž světa

Ostrovy Whitsundays jsou souborem 74 ostrovů různých velikostí u centrálního pobřeží Queenslandu v Austrálii. Většina ostrovů je soustředěna v blízkosti ostrova Whitsunday, ovšem obchodní centrum se soustřeďuje kolem ostrova Hamilton. Název souostroví vznikl drobnou chybou mořeplavce Jamese Cooka, který věřil, že tato místa během své objevitelské mise míjel na Svatodušní neděli (a pojmenoval je Whitsundays). Nyní ale již víme, že díky existenci mezinárodní datové linie to bylo vlastně pondělí (Whitmonday).

Ostrovy Whitsundays – romantický ráj

Ostrovy Whitsundays jsou nesmírně oblíbené mezi turisty navštěvujícími tuto část Austrálie. Oblast nabízí nepřeberné možnosti, avšak nejčastějšími aktivitami jsou zde šnorchlování a potápění. Každodenní plavby obvykle vyrážejí z oblasti Airlie Beach a často se jedná o jednodenní plavby, avšak výjimkou nejsou ani několikadenní potápěčské expedice se spaním na palubě moderního katamaranu.

Romantickou alternativou jsou pronájmy jachet s kapitánem. Dokonce si můžete řídit loď sami, jestliže máte potřebné zkušenosti. K dispozici jsou lodě všech světových značek, většinou s kapacitou max. 8 osob.

Tip: Určitě nezapomeňte navštívit slavnou pláž Whiteheaven Beach – spousta operátorů zde během svých plaveb nabízí přistání, koupání a relaxaci doplněnou chutných tropickým obědem.

Mohlo by vás zajímat:

Fraser Island je největší písečný ostrov světa, nacházející se u jižního pobřeží státu Queensland. Ostrov je vyhlášený především díky unikátní přírodě i originálnímu způsobu dopravy po ostrově.

Velký bariérový útes je největší korálový útes na světě. Tato unikátní živočišná stavba, rozkládající se v délce 2000 km u severovýchodního pobřeží Austrálie je také jediným organickým výtvorem na Zemi, viditelnou až z Měsíce.

Kuranda vesnice

Kuranda je nevelkou vesničkou vtěsnanou mezi divoké svahy tropického severu, zhruba hodinu jízdy od Cairns a nejen díky své poloze je oblíbeným námětem na jednodenní výlet. V současné době je toto místo vyhlášeno především díky historickým trhům, kde lze sehnat vše od opálů, přes sušené čajové lístky až po tradiční hudební nástroje domorodých obyvatel.

Cairns je srdcem tropického severu Austrálie a opravdovou bránou na Velký bariérový útes, i proto se celá oblast těší celoročnímu zájmu turistů z celého světa.

Tropický prales Daintree

Tropický prales Daintree je nejstarší tropický deštný prales na světě a je rájem pro jednodenní turisty z Cairns, milovníky přírody, tropické zeleně, mangrovových porostů i obrovských krokodýlů.

Napsat komentář