Fraser Island

Fraser Island je největší písečný ostrov světa, nacházející se u jižního pobřeží státu Queensland. Ostrov je vyhlášený především díky unikátní přírodě i originálnímu způsobu dopravy po ostrově. fraser-island-1130302_1280

Fraser Island – největší písečný ostrov světa

Fraser Island je součástí světového přírodního dědictví UNESCO. Ostrov je pokryt subtropickým pralesem, obrovskými borovicemi i eukalyptovými lesy. Na ostrově také naleznete soustavu unikátních jezer s písečným podložím. Z fauny je tu především zastoupen divoký pes dingo, jehož místní kolonie patří ke geneticky nejčistším v Austrálii. Trpělivý pozorovatel zde také může spatřit ještěryorly a koneckonců i fascinující medúzy.

Fraser Island – písečné safari v terénním voze

Fraser Island nabízí skutečné tropické safari. Na ostrově totiž nejsou žádné silnice, a tak se celou dobu pohybujete v terénním voze ve volné přírodě. Zkoumejte terénní stezky v pralese i na plážích, objevte vrak lodi Maheno, obdivujte pískovcové stěny i „champagne pools“, vychutnejte si exotickou krajinu i odpočinek u kouzelných sladkovodních jezer uprostřed ostrova. Na ostrov denně jezdí několik trajektů, hlavní dopravní tepnou je ale pláž na východním pobřeží, která slouží nejen jako terénní dálnice, ale také jako přistávací plocha pro místní vyhlídková letadla.

Tip: Jestliže plánujete na ostrově přenocovat, doporučujeme vyžádat si od operátora přenosnou ledničku, kterou můžete naplnit potravinami a nápoji. Na ostrově jsou totiž velmi omezené možnosti stravování. Myslete také na včasné načerpání pohonných hmot.

Mohlo by vás zajímat:

Ostrovy Whitsundays

whitsunday-island-796006_1280

Ostrovy Whitsundays jsou součástí Velkého bariérového útesu, největšího korálového útesu na světě a zdejší slavná pláž Whiteheaven beach se svým bělostným odleskem je mnohdy označována jako nejkrásnější pláž světa.

Velký bariérový útes je největší korálový útes na světě. Tato unikátní živočišná stavba, rozkládající se v délce 2000 km u severovýchodního pobřeží Austrálie je také jediným organickým výtvorem na Zemi, viditelnou až z Měsíce.

Kuranda vesnice

Kuranda je nevelkou vesničkou vtěsnanou mezi divoké svahy tropického severu, zhruba hodinu jízdy od Cairns a nejen díky své poloze je oblíbeným námětem na jednodenní výlet. V současné době je toto místo vyhlášeno především díky historickým trhům, kde lze sehnat vše od opálů, přes sušené čajové lístky až po tradiční hudební nástroje domorodých obyvatel.

Cairns je srdcem tropického severu Austrálie a opravdovou bránou na Velký bariérový útes, i proto se celá oblast těší celoročnímu zájmu turistů z celého světa.

Tropický prales Daintree

Tropický prales Daintree je nejstarší tropický deštný prales na světě a je rájem pro jednodenní turisty z Cairns, milovníky přírody, tropické zeleně, mangrovových porostů i obrovských krokodýlů.

Napsat komentář