Kakadu Australie – národní park

Austrálie - Kakadu - národní park
Austrálie – Kakadu – národní park

Kakadu NP je přírodní unikát na severu Austrálie, dlouhodobě označovaný jako jeden z přírodních divů světa. Je to také jedno z mála míst, kde se můžete setkat s nejstarší žijící civilizací světa v jejím původním prostředí.

Kakadu NP

Kakadu NP – národní park a přírodní klenot Austrálie

Kakadu NP leží v oblasti Top End, jak se této části Austrálie často přezdívá. Oblast má vlivem dvou odlišným období velmi charakteristické kouzlo. Deštivá sezóna trvá od prosince do března a pravidelně Kakadu promění v močály a bažiny. Oproti tomu suchá část roku vábí hodně turistů, ale také probouzí život na zdejších planinách, náhorních plošinách, v jeskyních i deltách sladkovodních řek.

Kakadu NP – ráj pro milovníky přírody

Kakadu NP je úžasným rezervoárem života. V oblasti žijí stovky druhů ptáků, savců, tisíce druhů hmyzu, obávaní slanovodní krokodýli, a oblast je také vysněným rájem rybářů. Jelikož se jedná o místo jen pár desítek kilometrů jízdy od Darwinu, můžete si půjčit auto a vydat se sem na vlastní pěst, či snad využít služeb některého z mnoha místních operátorů, kteří nabízejí jedno- i několikadenní výlety po tomto národním parku.

Milovníci domorodých kultur si také přijdou na své – oblast totiž skrývá jedny z nejstarších skalních maleb na Zemi, jež byly vytvářeny po tisíce let místními Aboriginci, nejstarším dosud žijícím etnikem světa.

Tip: V národním parku Kakadu můžete navštívit několik míst, kde se natáčel slavný film Krokodýl Dundee. Jednou z nejpůsobivějších scenérií je oblast náhorní plošiny Ubirr. Nádherné výhledy na zatopené planiny zažijete také v oblasti Gunlom Falls a Katherine Gorge.

Může vás zajímat:

Kings Canyon

Kings Canyon (též někdy přezdívaný jako “australský Grand Canyon“) je přírodní amfiteátr a výsledek eroze uprostřed nehostinné australské pouště, zhruba 350 kilometrů od Alice Springs.

Alice Springs je tradiční centrum australské pouště a důležitá zastávka pro všechny, kteří cestují po australském vnitrozemí a městem navíc vede trasa legendárního vlaku The Ghan.

Kata Tjuta (The Olgas)

Kata Tjuta (dříve The Olgas) je unikátní skalní komplex nedaleko monolitu Uluru(Ayers Rock) uprostřed australské pouště.

Uluru (Ayers Rock)

Uluru (Ayers Rock)

Uluru (dříve Ayers Rock) je jeden z největších monolitů na světě a bezpochyby nejznámější ikona australské pouště.

Napsat komentář